Forum Grupy Plessey Home Made

Pełna wersja: Stopień mocy w.cz.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Witam Szanownych Kolegów,

Jakiś czas temu kupiłem w firmie DW Electronics stopień mocy w.cz. od radiostacji "Racal". Właśnie takie Pa zamierzam użyć w moim transceiver`że. Kiepską stroną  tego modelu jest  zasilanie 24V oraz konieczność dodania specjalnie zaprojektowanego radiatora.  Najlepszą stroną była jego cena.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm

Zdjęcia modułu
Ja rozważam kilka koncepcji na stopień mocy w.cz., miedzy innymi wzmacniacz 20W na RD16HHF1 z projektu Omega oraz inne aplikacje na tych tranzystorach.

[attachment=52]
(24-04-2017, 09:05 AM)Piotr napisał(a): [ -> ]Ja rozważam kilka koncepcji na stopień mocy w.cz., miedzy innymi wzmacniacz 20W na RD16HHF1 z projektu Omega oraz inne aplikacje na tych tranzystorach.

Witaj
Zobacz jedna z propozycji Ebaya np.
http://www.ebay.pl/itm/132133693472?_trk...EBIDX%3AIT

cena ok.55 PLN, tylko ok. 1 miesiąca czas oczekiwania
Pozdrawiam
W.
Znam to rozwiązanie, w najbliższych numerach Świat Radio powinien ten wzmacniacz być opisany, tyle tylko na ten temat teraz mogę powiedzieć.
Witam Szanownych Kolegów,

Ten sam producent posiada kilka rodzajów kitu wzmacniaczy o różnej mocy. Sprowadziłem sobie wersję 70W . Płytka jest opisana w necie. Są też informacje o tym jak można ją ulepszyć. Poniżej podaję linki :

https://pl.aliexpress.com/item/DIY-Kits-...8.8.jqwTEy


http://pa-11019.blogspot.com/2016/11/diy...power.html


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm

Zapomniałem dodać, że czekałem na przesyłkę ok. 3 tygodni.
Jak już większości wiadomo, w numerze 7/2017 Świat Radio został opublikowany artykuł dotyczący wykonania przeze mnie na prośbę redakcji wzmacniacza mocy do urządzenia  QRP, mogę zatem go już tutaj upublicznić, będę go wykorzystywał oczywiście w projekcie Plesseya.
Piotrze,

Wspomniany w wątku o pasmowych filtrach schemat wklejam do niniejszego postu. Czym będę go sterować jeszcze nie wiem. Aby pracował w miarę liniowo pewnie driver będzie musiał być kilkustopniowy. Przeglądam net w poszukiwaniu odpowiedniej konstrukcji.

Pozdrawiam
George
Dla prostoty rozwiązania wzmacniacza mocy QRP transceivera najlepszym rozwiązaniem jest zmontowanie gotowego rozwiązania wzmacniacza, który już pracuje od filtrów pasmowych. Na dzień dzisiejszy w tym zakresie widzę dwa wyjścia - albo projekty dostępne na aliexpresie albo w kraju np. od projektu Omega. Oba wcześniej już przedstawione pracują na tranzystorach przeciwsobnych (jak twoja przedstawiona końcówka mocy), lecz są poprzedzone stopniami sterującymi. Ja mam sprawdzone oba w działaniu. Można także wykonać samodzielny projekt w tym zakresie, ale wzmacniacz PA jest blokiem z którym może być najwięcej problemów przy uruchamianiu.
Witam świątecznie wszystkich Szanownych Kolegów,

W ramach testu swoich umiejętności projektowania layout`u wykonaliśmy z Kolegą Piotrem sp9lvz dwie małe płyteczki. Pierwszą z nich był kalibrator S metra. Zaprojektowaliśmy go z małą pomocą Kolegi Artura sp3osj. W kolejnej płytce (ALC), bazując na wcześniejszych konsultacjach z Kolegą Arturem, samodzielnie spróbowaliśmy swoich sił. Czekamy na nadejście PCB z niecierpliwością. Pewnie za 10 dni będą one już w kraju. Jeśli okaże się, że wszystko będzie  OK, to wówczas zamówimy płytki LPF i BPF  ( są już gotowe projekty layout`ów).

Pozdrawiam
George sp5rzm

Płytka ALC ma wymiary 50 mm x 56 mm. Jej schemat niebawem zamieścimy na forum. Autorem opracowania schematu jest brytyjski krótkofalowiec g3tso.
Witam Szanownych Kolegów,

Dzisiaj otrzymałem całką świeżutką dostawę PCB do ALC . Zaprojektowane jest specjalnie do naszej konstrukcji, w której w torze nadawczym wykorzystujemy układy PLESSEY`a. Prawdopodobnie może również pracować z innymi wzmacniaczami mocy. Jakość płytek oceniam na bardzo dobrą. Ponieważ wyszła poprawnie, to znaczy, że przeszliśmy test umiejętności robienia layout`ów.  Będziemy teraz mogli bez większego ryzyka zlecić fabryce wykonanie LPF`ów i BPF`ów. Pewnie wyjdzie taniej niż w Polsce oraz będzie  w odpowiednim do naszej bazowej płytki formacie. 

Pozdrawiam  wszystkich
George sp5rzm

Dokładne wymiary płytki: 50 mm x 55 mm
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13