Forum Grupy Plessey Home Made

Pełna wersja: Stopień mocy w.cz.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Płytka z generatora dwutonowego obsadzona w połowie to generator sygnałowy wystarczający do podania tonu zamiast gwizdania do mikrofonu. Nie trzeba robić nowych płytek.
Piotrze,

Ta Plytka ma kilka bledow. Brakuje masy dla 7 padow.
https://pl.aliexpress.com/item/Sine-Tria...20371.html, za 5 zł płytka z elementami do domu.
Piotrze,

Aż strach kupować... Smile
Witam  Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

   Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu . Sprawy zawodowe prawie całkowicie absorbują mój czas. W krótkim interwale od tych obowiązkowych zajęć znalazłem chwilę by zamknąć driver w stalowej obudowie i wszystkie moduły TRx`a połączyć masą w jednym punkcie. Chyba trochę pomogło. Driver przestał się wzbudzać przy maksymalnej mocy. Aktualnie, po tych wszystkich prostych działaniach, udało się uzyskać 5 W czystego sygnału. Nie włączyłem jeszcze kompresora mikrofonu, bo bez ekranowania sprzęgać się on lubi ze stopniem mocy. Wykonam do niego aluminiową obudowę  i ponowię próby.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Ostatnio eksperymentuję z transformatorami w.cz. w stopniu mocy drivera. Stosowałem różne rozwiązania koncentrując się na uzyskaniu jak największej szerokopasmowości i jak najmniejszych strat w rdzeniach. Przede mną ostatni eksperyment z transformatorem , w którym uzwojenia wtórne mają być wewnątrz "ekranu" z kabla koncentrycznego. Podobno są to najbardziej szerokopasmowe rozwiązania . Do tej pory stosowałem zwykłe przekładnie drutowe oraz lepsze od nich przekładnie rurkowe z uzwojeniem wtórnym wykonanym z kabla koncentrycznego. Do nawinięcia uzwojenia wtórnego (w tym drugim rozwiązaniu)  zastosowałem kabel koncentryczny wyciągnięty z komputerowego przewodu do łączenia komputera z monitorem. Zdjęcia z pomiarami wkrótce.  "Odkryłem Amerykę", że dobrze dopasowany do anteny stopień mocy  nie nagrzewa zbytnio rdzenia transformatora  w.cz.  

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Ponoć nadają się na rdzenie do PA są te rdzenie z kabli od starych monitorów CRT, ale nigdy nie testowałem.
Piotrze,

Mam podejrzenie, że kit`y chińskich zestawów Pa mogą właśnie posiadać podobne rdzenie...

Pozdrawiam
George
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

W "przypływie determinacji" wywołanej brakiem postępu w uzyskaniu wyższej mocy drivera zwiększyłem pojemność kondensatorów blokujących rezystory w emiterach końcowych tranzystorów. Moc podskoczyła o 1/4. Wzbudzeń nie zaobserwowałem. Aktualnie  moc mierzona sondą w.cz. i przyrządem V640 wynosi 6W. Trochę to mało zważywszy, że w stopniu końcowym drivera pracują przeciwsobnie dwa tranzystory 2SC1969. Pewnie słabo je steruję.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Jakbyś przypomniał schemat wg. którego robisz ten wzmacniacz to dyskusja była by ciekawsza... bo mija zbyt dużo czasu od kolejnych wpisów.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13