Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stopień mocy w.cz.
#1
Witam Szanownych Kolegów,

Jakiś czas temu kupiłem w firmie DW Electronics stopień mocy w.cz. od radiostacji "Racal". Właśnie takie Pa zamierzam użyć w moim transceiver`że. Kiepską stroną  tego modelu jest  zasilanie 24V oraz konieczność dodania specjalnie zaprojektowanego radiatora.  Najlepszą stroną była jego cena.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm

Zdjęcia modułu


Załączone pliki Obrazki
       
Odpowiedz
#2
Ja rozważam kilka koncepcji na stopień mocy w.cz., miedzy innymi wzmacniacz 20W na RD16HHF1 z projektu Omega oraz inne aplikacje na tych tranzystorach.


.pdf   pa_20W_schemat.pdf (Rozmiar: 83.63 KB / Pobrań: 481)


Załączone pliki Obrazki
       
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#3
(24-04-2017, 09:05 AM)Piotr napisał(a): Ja rozważam kilka koncepcji na stopień mocy w.cz., miedzy innymi wzmacniacz 20W na RD16HHF1 z projektu Omega oraz inne aplikacje na tych tranzystorach.

Witaj
Zobacz jedna z propozycji Ebaya np.
http://www.ebay.pl/itm/132133693472?_trk...EBIDX%3AIT

cena ok.55 PLN, tylko ok. 1 miesiąca czas oczekiwania
Pozdrawiam
W.
Odpowiedz
#4
Znam to rozwiązanie, w najbliższych numerach Świat Radio powinien ten wzmacniacz być opisany, tyle tylko na ten temat teraz mogę powiedzieć.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#5
Witam Szanownych Kolegów,

Ten sam producent posiada kilka rodzajów kitu wzmacniaczy o różnej mocy. Sprowadziłem sobie wersję 70W . Płytka jest opisana w necie. Są też informacje o tym jak można ją ulepszyć. Poniżej podaję linki :

https://pl.aliexpress.com/item/DIY-Kits-...8.8.jqwTEy


http://pa-11019.blogspot.com/2016/11/diy...power.html


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm

Zapomniałem dodać, że czekałem na przesyłkę ok. 3 tygodni.
Odpowiedz
#6
Jak już większości wiadomo, w numerze 7/2017 Świat Radio został opublikowany artykuł dotyczący wykonania przeze mnie na prośbę redakcji wzmacniacza mocy do urządzenia  QRP, mogę zatem go już tutaj upublicznić, będę go wykorzystywał oczywiście w projekcie Plesseya.


Załączone pliki
.pdf   sr07_50-53-wzmacniacz.pdf (Rozmiar: 1.48 MB / Pobrań: 656)
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#7
Piotrze,

Wspomniany w wątku o pasmowych filtrach schemat wklejam do niniejszego postu. Czym będę go sterować jeszcze nie wiem. Aby pracował w miarę liniowo pewnie driver będzie musiał być kilkustopniowy. Przeglądam net w poszukiwaniu odpowiedniej konstrukcji.

Pozdrawiam
George


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#8
Dla prostoty rozwiązania wzmacniacza mocy QRP transceivera najlepszym rozwiązaniem jest zmontowanie gotowego rozwiązania wzmacniacza, który już pracuje od filtrów pasmowych. Na dzień dzisiejszy w tym zakresie widzę dwa wyjścia - albo projekty dostępne na aliexpresie albo w kraju np. od projektu Omega. Oba wcześniej już przedstawione pracują na tranzystorach przeciwsobnych (jak twoja przedstawiona końcówka mocy), lecz są poprzedzone stopniami sterującymi. Ja mam sprawdzone oba w działaniu. Można także wykonać samodzielny projekt w tym zakresie, ale wzmacniacz PA jest blokiem z którym może być najwięcej problemów przy uruchamianiu.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#9
Witam świątecznie wszystkich Szanownych Kolegów,

W ramach testu swoich umiejętności projektowania layout`u wykonaliśmy z Kolegą Piotrem sp9lvz dwie małe płyteczki. Pierwszą z nich był kalibrator S metra. Zaprojektowaliśmy go z małą pomocą Kolegi Artura sp3osj. W kolejnej płytce (ALC), bazując na wcześniejszych konsultacjach z Kolegą Arturem, samodzielnie spróbowaliśmy swoich sił. Czekamy na nadejście PCB z niecierpliwością. Pewnie za 10 dni będą one już w kraju. Jeśli okaże się, że wszystko będzie  OK, to wówczas zamówimy płytki LPF i BPF  ( są już gotowe projekty layout`ów).

Pozdrawiam
George sp5rzm

Płytka ALC ma wymiary 50 mm x 56 mm. Jej schemat niebawem zamieścimy na forum. Autorem opracowania schematu jest brytyjski krótkofalowiec g3tso.
Odpowiedz
#10
Witam Szanownych Kolegów,

Dzisiaj otrzymałem całką świeżutką dostawę PCB do ALC . Zaprojektowane jest specjalnie do naszej konstrukcji, w której w torze nadawczym wykorzystujemy układy PLESSEY`a. Prawdopodobnie może również pracować z innymi wzmacniaczami mocy. Jakość płytek oceniam na bardzo dobrą. Ponieważ wyszła poprawnie, to znaczy, że przeszliśmy test umiejętności robienia layout`ów.  Będziemy teraz mogli bez większego ryzyka zlecić fabryce wykonanie LPF`ów i BPF`ów. Pewnie wyjdzie taniej niż w Polsce oraz będzie  w odpowiednim do naszej bazowej płytki formacie. 

Pozdrawiam  wszystkich
George sp5rzm

Dokładne wymiary płytki: 50 mm x 55 mm
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości