Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mieszacze do "Plesseya"
#21
Witam  Szanownych Kolegów,


   Dzisiaj dostałem  od projektanta mailową wiadomość. Jest zapracowany i w rozjazdach . Nasz projekt mieszaczy jak się wyraził "utknął" i dopiero weźmie się za niego po majówce... Pan Michał zawsze kończy swoje projekty ale widać, że opóźnienie będzie. Szkoda, że nie możemy znaleźć dodatkowego projektanta. Może spróbuję poszukać gdzieś dalej.. 


Pozdrawiam wszystkich

George sp5rzm
Odpowiedz
#22
W związku z możliwymi trudnościami w pozyskaniu tranzystorów 2n5109 do pre-amplifiera proponuję zamiennie BFG591, które powinny osiągać IP +30dBm. Trzeba by zmodyfikować płytkę pod jego obudowę i ew. korekty polaryzacji, ale to już podczas montażu.


Załączone pliki
.pdf   BFG591.pdf (Rozmiar: 314.3 KB / Pobrań: 468)
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#23
(15-05-2017, 08:53 AM)Piotr napisał(a): W związku z możliwymi trudnościami w pozyskaniu tranzystorów 2n5109 do pre-amplifiera proponuję zamiennie BFG591, które powinny osiągać IP +30dBm. Trzeba by zmodyfikować płytkę pod jego obudowę i ew. korekty polaryzacji, ale to już podczas montażu.

To prawda, że ze starej produkcji może być ciężko i relatywnie drogo.  Z innej strony patrząc było troche starszych rówieśników 2N5109 o bardzo zbliżonych
parametrach. Jakiś czas temu robiłem rozeznanie i nie jest tragicznie.
Jak by tak projektant płytki zrobił ją uniweralnie pod standard TO-5 i SOT-223 było by latwiej się dopasować.

73, Mietek
Odpowiedz
#24
Witam Szanownych Kolegów,

Chciałbym poinformować, że w temacie naszych mieszaczy mamy "pozycję bardzo dobrą ale nie całkiem beznadziejną". 

Co chwila sytuacja dynamicznie się zmienia i jesteśmy targani emocjami na wszystkie strony :Smile . Taka huśtawka emocji dostarcza potężnej dawki adrenaliny ale  z Kolegami Piotrkiem i Mietkiem nie ustajemy w staraniach aby nasze wspólne dzieło miało swój happy end. Jak to mówią: "co cię nie zabije, to cię wzmocni". 

Ogólnie rzecz ma się w kosztach wykonania projektu layout`u PCB. Nie dysponujemy wystarczająco dużą  kwotą aby projekt powierzyć jakiejś profesjonalnej pracowni, bo wówczas koszt jednego projektu przekroczyłby kwotę  tysiąca złotych..  To jak na możliwości  hobbystów jest zdecydowanie zbyt stresująca kwota. Niestety, kolejną taką ofertę musieliśmy odrzucić. Pozostaje jeszcze nadzieja, że nasz "etatowy" projektant nie będzie się z Polski wyprowadzał tak szybko jak wcześniej zapowiadał i rzutem na taśmę zakończy layout choćby jednego "front end". Na horyzoncie jest jeszcze kolejne "światełko w tunelu" w postaci możliwości zagospodarowania tematu jednego z mieszaczy przez doświadczonego Kolegę, który na odmianę do Polski za niecały miesiąc z bardzo daleka przylatuje. Jednym słowem nadzieja jest ale gorzej z kasą...Smile 

Pozdrawiam serdecznie
George
Odpowiedz
#25
Witam Szanownych Kolegów,

  Spieszę z informacją o tym, że  prawie gotowy jest  layout do mieszacza opartego na scalonym układzie SL6440. Autorem obecnego schematu jest Kolega Piotr SP9LVZ.  Pewnie niedługo będziemy mogli zamówić  PCB. 

Płytka ma wymiar 50 mm x 90 mm , i ma zaprojektowany  na wejściu załączany przekaźnikiem wzmacniacz w.cz. z tranzystorem 2N5109. Konstrukcja mieszacza jest dość uniwersalna,  i moim zdaniem nadaje się do wielu zastosowań. Wyjścia z mieszacza, Kolega Piotr zaprojektował w dwóch wariantach - 50 ohm oraz 500 ohm. W odróżnieniu od mieszaczy na diodach, LO do mieszacza opartego na układzie scalonym SL6440 nie wymaga wysokiego poziomu sygnału. 

Kolegów, którzy chcieliby wziąć udział w zakupowej akcji proszę o kontakt na priv. 

Działamy pod hasłem: "razem raźniej, weselej no i oczywiście taniej".

Pozdrawiam wszystkich Kolegów
George sp5rzm
Odpowiedz
#26
Witam Szanownych Kolegów,

  Kontynuując wątek projektu mieszacza opracowanego przez Kolegę Piotra SP9LVZ i pracującego na układzie scalonym SL6440 chciałbym powiadomić, że udało się dotrzeć do etapu zamawiania płytek. Opracowanie layoutu zostało wykonane na zasadzie całkowicie przyjacielskiej przez sympatycznego Kolegę Artura SP3OSJ . Dziękujemy!

Niebawem przekażemy grupie informację o wycenie PCB przez producenta. Na razie czekamy na odpowiedź na nasze zapytanie w tej sprawie.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm

Uzupełniam informację o dane o wymiarach płytki:

85,7 mm x 55 mm, koncentryczne gniazda w rastrze 5 mm x 5 mm


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#27
Witam Szanownych Kolegów,

  W dalszym ciągu szukamy chętnej osoby do wykonania layout`u  projektu mieszacza konstrukcji Kolegi Henryka SP2JQR. Mieszacz ma bardzo uniwersalną konstrukcję i można się po nim spodziewać bardzo dobrych osiągnięć. Jego "sercem"  jest klucz na układzie scalonym 74HC4053. Ponadto są tam 3 tranzystory, 6 diod, 7 dławików, 4 transformatory w.cz., ok. 20 oporników, 21 kondensatorów, 1 dioda Zenera, 2 montażowe potencjometry oraz 3 gniazda SMA. 


Pozdrawiam wszystkich
George

Szanowni Koledzy,

Znamy już  cenę płytki do mieszacza na SL6440. Będzie to w przybliżeniu ok. 20 zł za 1 szt. Układy scalone są w naszym posiadaniu, a poza tym łatwo można je kupić w necie. Zainteresowani proszeni są o kontakt na priv.

Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz
#28
Szanowni Koledzy,

Stargowaliśmy cenę wykonania usługi i ostateczna kwota za PCB mieszacza na układzie SL6440 wyniesie nie więcej niż 11 zł za 1 sztukę. Zainteresowani proszeni są o kontakt ze mną na priv. Zamawiamy niewielką ilość płytek, bo zaledwie 30 sztuk. Ma się rozumieć, że do każdej zamówionej przez Kolegów płytki dojdzie jeszcze koszt poleconej przesyłki (6Zł) .


Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz
#29
Szanowni Koledzy,

Spieszę wszystkich powiadomić, że w końcu udało się dokonać przelewu na rzecz firmy wykonującej PCB do mieszacza na SL6440. 

Tak jak wcześniej już wspominałem cała procedura jest tak męcząca, że po jej zakończeniu człowiek musi natychmiast wyjechać na urlop, by się zrelaksować :Smile . Nie wiem kto takie procedury wymyśla ale nagrody Nobla bym mu raczej nie dał..

Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz
#30
        Szanowni Koledzy,

Jeszcze nie zdążyłem ochłonąć po tej "ścieżce zdrowia" jaką mi zafundował PayPal , a już kurie zapukał do mnie z przesyłką, w której są nasze PCB mieszacza na SL6440. Płytki są wykonane bardzo starannie. Cena za 1 sztukę wypadła po 8,5 zł . Jest to taniej  aniżeli zakładaliśmy. Proszę wszystkich zainteresowanych o potwierdzenie swoich wcześniejszych rezerwacji. Mamy do dyspozycji zaledwie 15 wolnych płytek. Informacje proszę przesyłać na priv. Na zdjęciach widać czerwone odbicia od mojego komórkowego telefonu. 


Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości