Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCB na bazie aluminium
#1
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,


W necie natknąłem się na informację o płytkach wykonywanych na bazie aluminium pokrytego folią. Ten rodzaj PCB jest znacznie droższy od tradycyjnego opartego na laminacie szklano/epoksydowym. Jako jedną z zalet podaje się lepsze odprowadzanie ciepła w elementach smd. Gdyby nie wysoka cena, to podejrzewam, że "aluminiowe" płytki dobre by były do wzmacniaczy mocy .


Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz
#2
Witam Szanowne Kolezanki i nie mniej Szanownych Kolegow,

Draze temat PCB na podkladzie aluminium. Ze strony producenta plytek dowiedzialem sie, ze tego  typu wersja wystepuje jako jednostronna.  Maksymalna grubosc "aluminiowej" plytki, to 2 mm. Przykladowo, jesli za kilka plytek grubosci 1,6 mm trzeba zaplacic 11$, to za grubosc 2 mm juz  33$...Soldermaska w tym typie moze byc biala lub czarna. Nadruki opisow  czarne albo biale.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#3
W ostatnim okresie napisałem dwa posty, żaden z nich nie jest widoczny na forum, choć ten dzisiejszy jeszcze jest widoczny jako nowy post. Coś nie tak działa. Powinien się pokazać następny post zaraz po tym: http://plessey-hm-group.radiowo.vdl.pl/s...998#pid998 ale następuje przerzucenie na początek tematu przy kliknięciu na ostatni post.
Odpowiedz
#4
Henryku, nie wiem co się dzieje że twoje posty się nie uwidoczniły, sprawdziłem ustawienia portalu i jest wszystko ok,... jakby taka sytuacja się powtórzyła to daj znać,... może był jakiś niezależny problem techniczny..
Ostatni twój post o wzmacniaczach się ukazał godzinę temu...
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#5
Dzięki za zainteresowanie, widzę, że teraz działa.
Odpowiedz
#6
Znów to samo. Nie widać postu napisanego wczoraj tu: http://plessey-hm-group.radiowo.vdl.pl/s...14#pid1014
Powinien by widoczny jako nr81.
Również nie widać tego co napisałem dziś.
Po kliknięciu przerzuca na początek tematu.
Odpowiedz
#7
Henryku piszesz w innym poście o innym poście...... tu jest post w dyskusji ogólnej, a posty nr 81 są w dyskusji o Pa, może mylisz wpisy w dyskusjach?????? i szkasz nie tam gdzie trzeba, Jerzy porozrzucał temat pomiędzy różnymi postami i wszystko się myli.....
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#8
Napisałem tu, ponieważ to co tu napisałem działa prawidłowo, a to co napisałem tam nie było widoczne. Nie wiem dlaczego na tym samym forum różnie to działa.
Nie miałem innej możliwości, żeby to co piszę było widoczne.
Jeśli wszystko będzie dalej ok to te posty będą do skasowania.
Odpowiedz
#9
Szanowni Użytkownicy Forum,

Ja mam uwagę o "dziwnym" zachowaniu systemu od jeszcze innego Kolegi. Napisał do mnie na priv. 


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm

A oto otrzymana przeze mnie treść : 

" Witam.
  Potwierdzam problem opisany przez kol. Henryka. Wczoraj około godziny po napisaniu przez Henryka wiadomości nie mogłem jej odczytać. System kierował mnie na początek tematu ale tam tej wiadomości nie było. Nie jest to pierwszy przypadek.
Piszę prywatnie bo nie chcę zaśmiecać wątku. Pozdrawiam serdecznie. Z poważaniem "

Piszący do mnie Kolega nie upoważnił mnie do ujawnianiania Jego danych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości