Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wejście Rx z czułością 0,15uV oraz IP3 na poziomie 32 dBm
#5
Układ jest dość rozbudowany. Warto zrobić i mieć takie wypasione wejście. Nie wiem czy to będzie lepiej chodzić od RX SDR z dobrym przetwornikiem, ale jak nie zrobimy to się nie dowiemy.
Widziałem kiedyś schematy profesjonalnych RXów Racala. Tamte schematy wejścia wydawały mi się prostsze. Było to dawno w związku z tym nie pamiętam szczegółów. Na wejściu porządne zabezpieczenia, FDP, potem szerokopasmowy wzmacniacz na mocnym tranzystorze w obudowie jak BC211, a potem mieszacz na czterech mosfetach w podobnym schemacie jak w tej konstrukcji. Miałem okazję też pomierzyć takiego Racala. Parametry miał takie, że zapamiętałem wyniki do końca życia: czułość 0,1uV dla 10dB i jednocześnie IP3 nie mniejsze niż 31,5dBm. Odbiornik nie miał żadnych pasmowych filtrów na wejściu tylko jeden dolnoprzepustowy na cały KF. Pierwsza pośrednia 40MHz, druga cyfrowa 40kHz. Mnóstwo szerokości filtrów p.cz. do wyboru.
Muszę sobie przypomnieć typ tego odbiornika, bo te schematy pewnie gdzieś w necie są.
Poszukałem w międzyczasie, chyba to był taki odbiornik:
http://alerter.co/ra3791.htm
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wejście Rx z czułością 0,15uV oraz IP3 na poziomie 32 dBm - przez SP2JQR - 13-12-2019, 10:58 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości