Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jesienna melancholia z kalibratorem w.cz. w tle
#10
(23-10-2017, 08:17 AM)George napisał(a):
(23-10-2017, 06:28 AM)Piotr napisał(a): Proponowane przez Ciebie rozwiązanie opiera się na generatorach, więc jest dosyć ograniczona możliwość wyboru częstotliwości. Z generatorów, które są dostępne w sprzedaży, to oprócz 10 MHz, można kupić bez problemu z częstotliwością w pasmach: 1,843 MHz; 3,686 MHz; 14,318 MHz. Niestety generatorów 9 MHz nie znalazłem. Te dostępne mają małe obudowy, więc dobrze że na płytce są podwójne otwory montażowe pod generator. Układ musiał by być "szczelny", w obudowie metalowej łącznie z baterią w środku więc może by powiększyć płytkę o typową baterię 9V. Jestem za wykonaniem takich generatorów. Proponował bym jednak wzorem podobnego generatora na rezonatorze kwarcowym zrobić dwa wyjścia S9 i S2... i może trzeba by było zrobić też filtr dolnoprzepustowy bo te generatory chyba dają prostokąt, a nie sinus.

W załączeniu schemat wzorca na rezonatorze kwarcowym do skalowania S9 i S2.

Piotrze,

Tak jak sugerujesz płytkę do kalibratora powiększę i zamieszczę na forum. Płytkę do skalowania S9 i S2 mogę zrobić.


Pozdrawiam
George

Piotrek,

Czy o tego typu płytkę kalibratora Tobie chodziło?

Pozdrawiam
George

Piotrze,

Moim zdaniem na Si570 można  zrobić kalibrator ale pod warunkiem, że by była  łatwa zewnętrzna możliwość kalibracji przyrządu do każdej nowej "f" ( + wyjście do ustawienia kalibracji). Można też spróbować zrobić wzmacniacz z ujemnym sprzężeniem zwrotnym ale chyba będzie problem z utrzymaniem stałego napięcia wyjściowego..

Pozdrawiam
George
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jesienna melancholia z kalibratorem w.cz. w tle - przez George - 23-10-2017, 10:50 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości