Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hałasujący chiński zasilacz 15V / 30A
#1
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,


Jakiś czas temu kupiłem tani chiński transformatorowy zasilacz. Działał. Zadowolony z zakupu używałem go chętnie do czasu gdy od moich korespondentów na paśmie nie zacząłem otrzymywać uwag o paskudnym szumie na mojej transmisji. Wszystko za sprawą wentylatora, który włączał się nawet wówczas gdy zasilacz postał sobie jakiś czas bez obciążenia. Mikrofon mam czuły więc sprawa była poważna. Jeden z Kolegów doradził mi abym zamienił chiński wentylator na model "Noktua". Uczyniłem to niezwłocznie i obecnie hałas jest zdecydowanie mniejszy, za to odezwał się transformator, tak jakby w hałasowaniu chciał wyręczyć wentylator. Rozumiem, że zbieżność tych wydarzeń jest przypadkowa ale problem pozostaje.. Przy okazji obejrzałem sobie całą konstrukcję wewnątrz i moją uwagę zwrócił mały radiator. Jego chłodzeniem miał zająć się mocny wentylator. Tu widzę w inżynierskim pomyśle błąd bowiem szybkie przepływy  powodują turbulencje, a te z kolei hałas. Przy ładowaniu akumulatora, to nie jest problem. Przy radiu i owszem..

Pozdrawiam wszystkich
sp5rzm
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Hałasujący chiński zasilacz 15V / 30A - przez George - 07-10-2020, 10:24 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości