Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SL1641 na aliexpresie
#11
Włożony do płytki wygląda jak poniżej, ale to nowo składana płytka, jeszcze nie uruchamiana... Niestety funkcjonujący TRX Plesseya mam tak zabudowany, że nie jest możliwa podmiana tego układu na płytce głównej... Jak uruchomię nową wersję to dam znać czy działa... :)

   
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#12
Układy SL1641 sprawdzone - działają. Porównałem ten SL1641 z SL640 w metalowej obudowie, wydaje się jakby SL640 mniej szumiał, ale może to być sprawa ustawienia poziomu BFO na demodulator. Polecam dobrać poziom napięcia BFO. Zwracam uwagę, że SL1641 musi mieć wlutowany ten rezystor 330R który jest obok układu na płytce, natomiast SL640 pracuje bez tego rezystora 330R.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#13
Dopiszę swoje info do tego tematu, chociaż dotyczy SL1621.
Zamówiłem te scalaki na e-bayu https://www.ebay.pl/itm/1PCS-SL1621C-Enc...Sw-ypbmlk0
Od zamówienia do otrzymania przesyłki minęło 15 dni. Niezły wynik.
Niestety jeden z układóe nie działa, pozostałe OK.
Ten sam dostawca ma także w ofercie SL1640.

Pozdrawiam,
Jacek.
Odpowiedz
#14
Jacku,

Czy dobrze widzę, ze 1szt. kosztuje prawie 6$?

Pozdrawiam
Jerzy
Odpowiedz
#15
Dość drogo, taniej chyba nie ma. To stary układ i już nie produkowany, ale widać, że nadal popularny i ma popyt. O ile sobie przypomnę pracę ARW w radiostacji PRC320 to działa doskonale. Trudno znaleźć i zrobić coś lepszego. Układ wycina krótkie piki, które w zwykłych układach ARW powodują blokowanie wzmocnienia. To podtrzymanie to też rewelacja.
W sumie warto kupić nawet za taką cenę.
Odpowiedz
#16
(07-09-2020, 11:32 AM)George napisał(a): Jacku,

Czy dobrze widzę, ze 1szt. kosztuje prawie 6$?

Pozdrawiam
Jerzy

No niestety, ale konkurencyjna jest cena dostawy (widzę, że od wczoraj sprzedało się 5 szt.).
Np. u znanego nam utsource, dostawa kosztuje ponad 22$.
Trzeba by kupić kilkadziesiąt sztuk aby się to opłacało.

Pozdrawiam,
Jacek.
Odpowiedz
#17
Układ SL1621 fajnie pracuje, gdyby nie ta jego charakterystyczna praca "terkotka",.... nie wiem jak jest w fabrycznych urządzeniach, ale u mnie się to powtarza w każdym urządzeniu.... przy niskich siłach sygnałów, ale gdy automatyka zaczyna już pracować to słychać coś co przypomina trrrrrr, trrrrrr, trrrrrr tak jak jakby automatyka zwiększała lub zmniejszała wzmocnienie schodkowo, a nie liniowo. Jakoś sobie z tym radzę, ale niestety wpływa to na działanie automatyki. Jeśli sygnały są duże S7-9+, to nie słychać tego efektu. Bardzo nie przyjemne to jest w wersji CW przy wąskim filtrze, jak to trrrrrr nakłada się na słaby sygnał telegraficzny. Czy ma ktoś może jakieś schematy starych urządzeń profesjonalnych z tymi układami, może coś tam jest inaczej niż na amatorskich schematach?
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#18
W PRC320 nie ma żadnej terkotki. Ciekawe jakie są różnice w schemacie. A może tam są jakieś specjalne wersje scalaków?
Odpowiedz
#19
Czy ma ktoś jakieś inne doświadczenia z SL1621?, ew. inne schematy w stosunku do schematu z "amatorskich rozwiązań"
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#20
Piotrze, 

Jesteś telegrafistą więc potrzebujesz szybkiego ARW. U mnie nie ma tego problemu, bo pierwszy stopień IF oddzieliłem diodą od drugiego (w sterowaniu wzmocnieniem) i dodałem do tego kondensator elektrolityczny 680uF. Jest OK. ARW trochę wolne lecz mnie to nie przeszkadza.

73
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości