Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W mierniku NWT7 niedokładnie pracuje zegar.
#4
Panowie,

Jestem z Wami. Ja sam nie wiem o co mi chodzi...Smile

Jeszcze nie zaglądałem do mojego NWT7 i nie wiem co jest w środku ale to co tam siedzi źle pracuje. Mam miernik częstotliwości "Voltcraft FC-2500" (osiem cyfr). Jeśli w NWT7 jest generator, to myślę, że nie powinno tak być jak obserwuję. Może jest jakiś sposób na kalibrację tego miernika? Gdy w trybie VFO z zerową IF ustawiam 10MHz, to na wyświetlaczu częstościomierza mam lekko inną "f". Jeśli zmienię  DDS clock w taki sposób, że na wyjściu NWT7 uzyskam pożądane 10MHz, to wówczas w tabeli ustawień bazowych miernika mam nie 192 000 000Hz ale o 1kHz więcej. Przy pomiarach na wąskim zakresie to mi się zgadza ale gdy oglądam pomiary w zakresie np. do 18MHz, to widzę, że wcześniejsze pomiary są  trochę inne, bo przesuwają się w kierunku wyższych częstotliwości o ok. 1MHz. Może  coś źle robię, a może wyniki źle interpretuję. Ogólnie mi to nie przeszkadza, dobrze śpię i nieźle się odżywiam ale myślę, że gdybym tę zagadkę rozwiązał, to czułbym się lepiej.

Mietku, czy możesz napisać jaką wartość DDS masz wprowadzoną oraz jaki masz  generator? Chodzi mi o jego częstotliwość.

Pozdrawiam

Nie doczytałem, że masz generator 100MHz. Sorry.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: W mierniku NWT7 niedokładnie pracuje zegar. - przez George - 20-05-2020, 02:49 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości