Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwości realizacji filtrów pasmowych TRX
#54
Piotrze,

Zwróciłem uwagę na to, że autor opracowania tego projektu użył układu MC3401, a nie LM3900. Poszukałem w necie kart katalogowych i zorientowałem się, że różnią się one napięciem zasilania. Później natrafiłem na opis bardziej współczesnej konstrukcji brytyjskiego krótkofalowca, w której został zastosowany system ALC skonstruowany przez G3TSO. W opisie autor podkreślił, że to rozwiązanie jest bardzo skuteczne. Zauważyłem na  zdjęciach symbol MC3401. Postaram się odnaleźć wspomniany wyżej artykuł.

Pozdrawiam
George

Dołączam datasheet układu MC3401 oraz MC3900 .

Znalazłem fragment o ALC i wklejam go;

"
[Obrazek: alcsm.jpg]The ALC unit is a direct copy of the G3TSO circuit from the Rad Com handbook. It works extremely well reducing the transmitter output if the SWR increases and limiting the drive to the PA when a safe limit is reached. I am indebted, once again,[Obrazek: sm39.gif] to GM4JTJ for providing the IC for this circuit."  

Wprawdzie na załączonym zdjęciu nie ma widocznych napisów na scalonym układzie ale to jest to samo zdjęcie, które pokazywał G3TSO.

I jeszcze jeden fajny element - układ S Metra oraz przełącznik O-N .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Możliwości realizacji filtrów pasmowych TRX - przez George - 29-11-2017, 10:13 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości