Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwości realizacji filtrów pasmowych TRX
#87
Stare kondensatory były lepsze,.... już chyba raz pokazywałem to zdjęcie jakie kondensatory  dodałem do PA chińskiego 100W (nie było ich w oryginale), pomiędzy dreny wlutowałem ostatecznie 560pF/250V silver mica, poprzednio wlutowany ceramik niebieski jak te widoczne po bokach z Q~100 "odparował' to znaczy przygrzał się i zadymił na 50 Mhz, pomimo że był opisany na 1kV. Od drenów do masy zostawiłem 82pF (z wyższym Q) i uzwojenie wejściowe też zablokowałem 82pF.
Teraz biorę się z poprawianie LPF bo na wyższych pasmach ma tłumienie 2-3dB. Na koniec sprawdzę jedno z drugim jak LPF przenosi pełną moc.

   
   

Wynik testu LPF z kondensatorami jak powyżej (ceramiczne na min 1kV) i mocy wyjściowej PA 100W jest taki, że o ile na 28-14 Mhz było wszystko w porządku, to poniżej 10 MHz grzały się kondensatory i spadek mocy był o 20%,.... wielkość rdzeni była ok, cewki nie grzały się.
Aktualnie montuję drugi układ LPF z Silver Mica i sprawdzę jak będzie wyglądała sytuacja na dolnych pasmach.
Jakie kondensatory używacie w LPF 100W?
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Możliwości realizacji filtrów pasmowych TRX - przez sp9lvz - 11-05-2020, 03:28 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości