Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dipol pętlowy na 7 MHz z kabla płaskiego 300 omowego
#17
Witam szanowne Koleżanki oraz nie mniej Szanownych Kolegów,

Podobnie jak Kolega Wojtek  sp1ujb posiadam antenę "Bazookę". Wprawdzie na 80m lecz to już chyba jest sprawa drugorzędna. Wpierw zatrudniałem prosty, półfalowy dipol. Stroiłem antenę "Bazookę" razem z 42m fiderem. Nie przejmowalem się zbytnio teorią, bo tego typu antena jest jednopasmowa. Nie stosowałem żadnych symetryzatorów. Wykonałem ją na podstawie paru opisów z netu. Zauważyłem lekki spadek "czułości" anteny w porównaniu z prostym dipolem ale po stronie nadawczej pojawił się zysk.. Tłumaczę to sobie tym, że przy pracy QRP straty musiała mi wnosić antenowa skrzynka. Teraz jej nie muszę stosować. 

Z aktualnych spraw pojawia się problem jak poruszać się po mieście.. Idzie zima i jazda rowerem będzie niebezpieczna. Podróżowanie komunikacją miejską przypomina ruską ruletkę. Do samochodu nie wsiadam od czasu gdy podczas jazdy zasnąłem..Cały czas mam nadzieję na przyspieszone ocieplenie klimatu. Smile


Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dipol pętlowy na 7 MHz z kabla płaskiego 300 omowego - przez George - 01-12-2020, 11:11 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości