Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jesienna melancholia z kalibratorem w.cz. w tle
#7
(23-10-2017, 06:28 AM)Piotr napisał(a): Proponowane przez Ciebie rozwiązanie opiera się na generatorach, więc jest dosyć ograniczona możliwość wyboru częstotliwości. Z generatorów, które są dostępne w sprzedaży, to oprócz 10 MHz, można kupić bez problemu z częstotliwością w pasmach: 1,843 MHz; 3,686 MHz; 14,318 MHz. Niestety generatorów 9 MHz nie znalazłem. Te dostępne mają małe obudowy, więc dobrze że na płytce są podwójne otwory montażowe pod generator. Układ musiał by być "szczelny", w obudowie metalowej łącznie z baterią w środku więc może by powiększyć płytkę o typową baterię 9V. Jestem za wykonaniem takich generatorów. Proponował bym jednak wzorem podobnego generatora na rezonatorze kwarcowym zrobić dwa wyjścia S9 i S2... i może trzeba by było zrobić też filtr dolnoprzepustowy bo te generatory chyba dają prostokąt, a nie sinus.

W załączeniu schemat wzorca na rezonatorze kwarcowym do skalowania S9 i S2.

Piotrze,

Tak jak sugerujesz płytkę do kalibratora powiększę i zamieszczę na forum. Płytkę do skalowania S9 i S2 mogę zrobić.


Pozdrawiam
George
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jesienna melancholia z kalibratorem w.cz. w tle - przez George - 23-10-2017, 08:17 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości