Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejna, 8 wersja wzbudnicy Plessey G4CLF
#6
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,


    Opisywałem wcześniej kłopoty jakie napotkaliśmy przy uruchamianiu najnowszej płytki "Plessey" z 3 stopniami pośredniej częstotliwości. Początkowo układ wzbudzał się i nie można było znaleźć bezpośredniej przyczyny. W końcu odkryliśmy powód - była to dioda umieszczona w torze ARW, a dokładnie przy pierwszym układzie SL1612C. Wylutowanie diody 1N4148  i zwarcie jej padów usunęło wzbudzenia. 

Drugi monolityczny filtr PM-9,0-4F1 trochę tłumi sygnał ale też wyraźnie czyści sygnał. Jak na razie nie ma pewności czy ten filtr jest poprawnie dopasowany do pracy w IF. To zostawiamy sobie na koniec prac. Podobnie  z akustycznym filtrem wykonanym na głowicach od kasetowych magnetofonów.  Wymaga on dopracowania, bo jak na razie tłumi wyższe akustyczne częstotliwości i powoduje, że odsłuch jest basowy.  Obecnie  popracujemy  nad ekranowaniem wpierw generatorów BFO, a  później  wzmacniacza IF. 

Płytka nadaje się do uruchomienia jakkolwiek trzeba dokonać 2 drobnych cięć oraz dodania 2 krótkich mostków przy monolitycznym filtrze PM-9,0-4F1. Można to zrobić bardzo elegancko i prawie niewidocznie.


Pozdrawiam wszystkich.

Jest jeszcze jedna sprawa do rozwiązania związana z leniwymi wskazaniami S-metra.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kolejna, 8 wersja wzbudnicy Plessey G4CLF - przez George - 25-03-2022, 09:10 PM
RE: Kolejna, 8 wersja wzbudnicy Plessey G4CLF - przez George - 07-01-2023, 10:54 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości