Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podstawowe przyrządy / My basis instruments
#1
My poor basis instruments is not great..:

1. NWT 500 analyzer - made by BG7TBL 
2. NWT 7 analyzer + reflective bridge - made by some one in Poland and finished by my
3. CHY 41R  RLC bridge
4. Voltcraft FC-2500 frequency counter 
5. Mastechun MY68 universal measuring instrument
6. OZ2CPU digital RF Wattmeter 500 MHz - made by SP5OXJ
7. V 640 Meratronik RF Voltmeter

 Still I do not have an oscilloscope but I feel it must be very useful instrument.

Best regards
George
sp5rzm
Odpowiedz
#2
My first message here.

1- set of professional HF receivers (Hagenuk RX1001M, Plessey PR2250, PRS2282, Racal Ra1792....)
2- NWT-7, NWT200 with set of professional accessories, attenuators, directional couplers)
3- Oscilloscopes, analog and digital. (HP, Tektronix)
4- multimeters ( digital Agilent U1253B and.... plus analog including vacuum tube)
5- RF sampling voltmeter - HP3406A (10kHz - 1.2GHz)
6- DC clamp miliammeter HP428A https://www.youtube.com/watch?v=lOEezj5AcBw
7- RF Power analyzer Bird 4381 (power, swr) plus Home made
8- Power Supply's (analog and switching including Home made)
9- Oscillators DDS JS1B, HP8601 generator/sweeper plus DIY
10- Frequency meters (Oritel FE125, HP, ...Home made)
11- Weller solder irons, Soldapult desoldering tool
12- good set of hand tools
........
Shortages- time, sometimes motivation, collaboration

73, Mietek
Odpowiedz
#3
(17-03-2017, 12:23 PM)sp5hbt napisał(a): ........
Shortages- time, sometimes motivation, collaboration

73, Mietek

Still no spare time for hobby but instead of expensive time hopefully i accuired some  useful equipment. 
I am always looking for broken equipment as it is much less expensive. Usually it cost no more than 1/3 of
price of working one. Repairng is a fun for me.
So lately I obtain HP8592L spectrum analyzer. Still needs repair of step attenuator and probably comb generator.
Next is Marconi 2955B radio communication test set. Just repaired. pls see the pictures.All tests passed.   Cool

       

Really nice piece of test equipment. Worth spent time for repair.
Now needs only case accesories like handle, foots. 

73, Mietek
Odpowiedz
#4
Some update.
My new acquired, after cleaning and repairing Philips PM5330 Synthetiized RF Generator.  
Frequency from 100kHz - 180MHz, output level  up to +13dBm (1V rms)  from -127dBm (0.1uV rms) plus 200MHz frequency counter plus programmable sweep plus audio generator plus +++++

Cleaned, repaired display issues and sticky keyboard.

   

   


73, Mietek
Odpowiedz
#5
- stary generator HP - przydatna rzecz,
- stary oscyloskop HP, choć cyfrowy, 
- multimetry od metex przez V640 do unit,
- NWT -7,
- miernik częstotliwości s53mv,
- zasilacz regulowany z ustawianym prądem,
- miernik RLC prod. polskiej - chyba najlepiej daje radę i takie wynalazki jak mostek E314 pokryły się kurzem,
- analizator EU1KY,
- miliwatomierz oz2cpu,
- zestaw tłumików,
- wzorzec GPS 10 Mhz.
Na warsztacie kalibrator K3NHI.
.... zapomniałem - stare GDO produkcji PZK Wink
Odpowiedz
#6
Wojtku,

PCB kalibratora K3NHI mamy. Płytka jest bez błędów. Działa wzorcowo. Idealnie pasuje do aluminiowej rury o przekroju kwadratu (35 x 53 ) i ściance o grubości 2 mm. Tylko brać, składać i mierzyć :Smile


Pozdrawiam
George sp5rzm
Odpowiedz
#7
Post #3 zawiera informację o analizatorze widma HP8592L czekającym na naprawę.
Podzielę się informacją, że poszukując części do w/w analizatora wpadł mi w ręce HP8594Q Analizator transmisji DVB-C w nieznanym bliżej stanie. .
Zaryzykowałem bo sporo podzespołów ma zgodnych z analizatorem HP8592L ale teraz mam "dysonasns", ale się cieszę bo po
godzinie czy dwóch kosmetyki HP8594Q chodzi a w środku oprócz dedykowanych funkcji związanych z pomiarami transmisji
telewizji cyfrowej po kablu jest w pełni funkcjonalny analizator widma HP8594E.  Przechodzi wszystkie testy i się poprawnie kalibruje.
Pasmo od 9 kHz do 2.9 GHz dynamika od  +30 dBm - -127 dBm.
A czekający od prawie roku na naprawę HP8592L jeszcze troche poczeka.

73, Mietek
Odpowiedz
#8
Mietku,

Podziwiam Twoja umiejetnosc naprawy tak skomplikowanych przyrzadow oraz wyszukiwania ich na rynku. Mnie nigdy sie nie udalo niczego zreperowac...Mam talent do niszczenia. Z dwoch dobrych dlugopisow na 100% zrobie jeden zly Smile.

Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#9
(05-02-2019, 12:53 PM)George napisał(a): Mietku,

Podziwiam Twoja umiejetnosc naprawy tak skomplikowanych przyrzadow oraz wyszukiwania ich na rynku. Mnie nigdy sie nie udalo niczego zreperowac...Mam talent do niszczenia. Z dwoch dobrych dlugopisow na 100% zrobie jeden zly Smile.

Pozdrawiam
George

Chwalę się tym co naprawię a nie tym co zepsuję.[Obrazek: tongue.png]
Co prawda raczej przeważają naprawione ale to zwykła fizyka i troche logiki powiazanej z cierpliwością.
Przy naprawianiu najważniejsza jest diagnoza a reszta to kwestia czasu pieniędzy.
No i warto próbować do skutku.

73, Mietek
Odpowiedz
#10
W związku z potrzebą jakichkolwiek pomiarów na 2,4 Ghz nabyłem chiński moduł miernika mocy 1 MHz - 10 GHz HIC HP363 za 130 zł + tłumik 40 dB/10W  https://pl.aliexpress.com/item/32957000043.html 
Robię pomiary mocy - transvertera i wzmacniacza na 2,4 GHz używanego do łączności przez satelitę Es'Hail2. Przydał by się kalibrator na GHz, żeby wywzorcować pomiary.
Ze względu na zakres pomiaru (od 1 MHz) do Plesseya też będzie się nadawał.
Miernik wymaga tłumików, gdyż jego podstawowy zakres pomiarowy to -50 dBm do 0 dBm (1nW do 1 mW), z tłumkiem 40 dB pomiary są do 10W.

         
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości