Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podstawowe przyrządy / My basis instruments
#21
Określenie tej mojej "kanciapki" w której ciężko jest przjść od drzwi do stołu mianem laboratorium to spora przesada. Głównie to skład staroci z trudem tolerowany przez małżonkę.
Możliwe, że sprzęt który u mnie zajmuje 1 m3 w wykonaniu współczesnym zmieści się w pudełku do butów.
A wartość pewnie niedługo będzie miał taką jak buty w takim pudełku.
Dla mnie to wartość sentymentalna.
Jak ktoś będzie sprzedać to pewnie będą to elektrośmieci.

73, Mietek
Odpowiedz
#22
Mietku,

Jak tymi przyrzadami zaczniesz mierzyc naszego "plessey'a", to ustawiam sie w kolejce..

Pozdrawiam z tesknota za kartoflem...
George
Odpowiedz
#23
Ostatnio udało się posiąść oscyloskop cyfrowy Tektronix TDS 654C. Oczywiście jak to u mnie jako uszkodzony. Nie przechodził self testów toru pomiarowego. A tor jak na zabytkową "cyfrówkę nie byle jaki bo pasmo 500 MHz, cztery kanały i próbkowanie 5 GHz w każdym kanale.

Teraz już wszystkie testy przechodzi.
Mały nie jest ,ale ładny i ma poważny wygląd.

   
   

Zdjęcia byle jakie bo z ręki i przy słabym oświetleniu.

Płytka "akwizycji" ma zdaje się możliwość powiększenia pasma do 1 GHz ale raczej na potrzebne do tego sondy nie zarobię.
Nawet takich do 500 MHz nie mam i się nie zanosi abym miał.

73, Mietek
Odpowiedz
#24
SUPER, nasze do 200 MHz wysiadają przy nim,....
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#25
Taaaak, Stabilny bo waży 14 kg. Dobry na zimowe zawieruchy bo pobiera ponad 250 W.
Teraz się go uczę. Samych funkcji pomiarowych ma ok 30.
Na szczęście ma dwa ważne klawisze Autoset i Help.
Muszę wykombinować jak dane pomiarowe i przebiegi nie tylko zapamiętać lub wydrukować
ale wyprowadzić na zewnątrz w postaci pliku z którego można zrobić obrazek w pdf.

73, Mietek
Odpowiedz
#26
Uzupełniłem podręczny zestaw urządzeń pomiarowych o parę modułów Tektronix'a w obudowie TM503.
- FG502 generator funkcyjny 0.1 Hz - 11 MHz.  Sinus, trójkąt, prostokąt z opcją VCO.
- DC504 częstościomierz/licznik do 80 MHz
-SG 504 generator 245-1050 MHz z możliwością modulacji FM i stabilizacją poziomu sygnału

   

73, Mietek
Odpowiedz
#27
(27-06-2020, 05:47 PM)sp5hbt napisał(a): Uzupełniłem podręczny zestaw urządzeń pomiarowych o parę modułów Tektronix'a w obudowie TM503.
- FG502 generator funkcyjny 0.1 Hz - 11 MHz.  Sinus, trójkąt, prostokąt z opcją VCO.
- DC504 częstościomierz/licznik do 80 MHz
-SG 504 generator 245-1050 MHz z możliwością modulacji FM i stabilizacją poziomu sygnału



73, Mietek

Mietku, powinieneś poważnie pomyśleć o rozbudowie swojego domu.. :Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#28
Rozbudowy już raczej nie będę robił. Taki zestawik pomiarowy to malutki jest. Jak napisałem podręczny.
Co innego radiostacja (SKANTI) Plessey Military Communications TRP-8255S. To ma poważne rozmiary i wagę.
Albo taki RACAL RA17 w racku.
A i tak jest mniejsze od konia nie mówiąc o dwóch koniach.

Ale za troskę dziękuję.
73, Mietek
Odpowiedz
#29
No chyba, że to konie mechaniczne, no i jeszcze zależy czy te konie są z tłoka, czy z turbiny...
Odpowiedz
#30
Konie, to się raczej w stajniach trzymało. W willach tego nie praktykowano. Wyjątkiem były sceny z filmu "Świat się Śmieje" (produkcja ZSRR).. 


Mietku,

Ja Tobie zazdroszczę umiejętności wyszukiwania i naprawy tych urządzeń. 


Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości