Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ANTENA "BAZOOKA" POD PLESSEY'EM
#1
Witam Szanowne Kolezanki i nie mniej Szanownych Kolegow,

Chcialbym sie podzielic informacja o wynikach pracy na pasmie 80m z nowa antena typu "Bazooka". Dzieki pomocy Kolegi Jacka sp5oxj udalo sie sprawnie powiesic i wstepnie zestroic nowa instalacje. SWR na 3 710 00 kHz wypadl ponizej 1,4. Przypuszczam, ze srodkowy odcinek petli jest troche za dlugi. Pewnie wymaga dodatkowych korekcji. Strojenie "bokami" tylko przesuwalo SWR  w kierunku wyzszych czestotliwosci. Sam SWR pozostawal na tym samym poziomie. Moze to sprawa niskiego zawieszenia anteny na poziomie 3 m nad dachem.

Pomijajac sprawe SWR trzeba przyznac, ze raporty od korespondentow sa obecnie znacznie lepsze. Po stronie odbiorczej nie potrafie tego ocenic. Antena wymaga jeszcze wielu prob .


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#2
Witam Szanowne Koleżanki oraz nie mniej Szanownych Kolegów,


Mija chyba właśnie kolejny tydzień od czasu gdy mam zamontowaną antenę "Bazooka" i w dalszym ciągu nie potrafię ocenić jej jakości..Sad  . Zastanawiałem się nad tym dlaczego przy pracy QRP korespondenci lepiej mnie słyszą. Upatruję przyczynę w skrzynce antenowej, którą poprzednio stosowałem, a obecnie już nie muszę jej stosować. Myślę, że straty na niej były znaczne. Przy "Bazooce" uzyskałem SWR  1,4 na frekwencji 3710 kHz . Słyszałem, że "Bazooka" w porównaniu do prostego "Dipola" jest "szersza". U mnie jest odwrotnie.. 

Pozdrawiam wszystkich czytających
George sp5rzm
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości