(27-04-2020, 09:09 AM)sp5hbt napisał(a): A jak by tak więcej szczegółów? Please.W zasadzie wszystko napisałem. Jedyna zmiana to trafo wyjściowe. Aby się zmieściło nowe trafo usuwasz prawy kondensator widoczny na zdjęciu. Trafo wtedy będzie trochę ukośnie, może niezbyt dobrze dla obglądu ogólnego dla estetów, ale działa to dobrze. Esteci powinni usunąć też drugi kondensator z lewej strony i coś dodać w zamian w innym miejscu. Ponad 80W na wszystkich pasmach aż do 85MHz. wystarcza 2,5W do wysterowania.
Mam parę takich modułów. Szkoda aby się kurzyły.
Chodzi mi po głowie, że któryś z nich testowany jakieś dwa lata temu nie miał problemów z dolnymi pasmami. Ale może się mylę i coś pokręciłem.
To co mam różni się wielkością radiatora, może także czymś więcej.
Do nich mam też rozdzielacze i sumatory high pass i low pass z filtrami na wyjściu.
73, Mietek
Trafa wejściowe pozostają bez zmian.
Wiele militarnych wzmacniaczy jest dostępnych pracujących dopiero na górnych pasmach. Generalnie wystarcza wymiana trafa wyjściowego. Chcąc zachować pasmo od góry jak w oryginale trzeba wykonać trafo tak samo jak w oryginale tylko na większych rdzeniach z materiału o większej przenikalności.
Sumatory mocy widoczne na zdjęciach moim zdaniem również są na pasmo od 20MHz do 80MHz. Też można je przerobić stosując inne rdzenie i ciut więcej koncentryka. Zwracam uwagę na rodzaj koncentryka. Nie musi on mieć wcale 50 omów tylko zupełnie inaczej. Teoria tego typu sumatorów jest dostępna w internecie.
Przed rozpoczęciem jakichkolwiek przeróbek trzeba najpierw sumatory pomierzyć, gdyż może się okazać (szczególnie dotyczy to sumatora, a właściwie dzielnika wejściowego), że nie wymagają one żadnych przeróbek.