Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompresor dynamiki w jesiennej odsłonie
#21
Witam Szanowne Kolezanki i nie mniej Szanownych Kolegow,

Uprzejmie informuje o tym, ze PCB do mikrofonowego kompresora juz do nas dotarlo. Mamy 15 sztuk plytek. Osoby nimi zainteresowane proszone sa o kontakt z Kolega Piotrem sp9lvz.

Zdjecia plytki umieszcze na Forum dzisiaj wieczorem.


Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz
#22
Niestety zdjecia dopiero jutro.. Sorry.
Odpowiedz
#23
   

Ciekawe kto pierwszy uruchomi ten układ..?

wymiary plytki:  20 mm x 65 mm
Odpowiedz
#24

.lay6   kompresor sp2jqr last v..lay6 (Rozmiar: 96.12 KB / Pobrań: 336)


Aktualny layout kompresora dynamiki autorstwa Kolegi sp2jqr
Odpowiedz
#25
Osoby, które mailowo  zwrócą się do Piotra sp9lvz lub do mnie (sp5rzm ) otrzymają pliki Gerber do zamówienia płytek w fabryce.
Odpowiedz
#26

.rar   sp2jqr compresor GERBER.rar (Rozmiar: 20.02 KB / Pobrań: 261)

Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Przy pomocy Piotra w końcu udało się nakłonić system do akceptacji plików winrar. Dzięki temu każdy może pobrać pliki "Gerber" i samej lub samemu zamówić sobie PCB  w "płytkarni".

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#27
   


.pdf   mikrofonowy kompresor by N7WS.pdf (Rozmiar: 573.85 KB / Pobrań: 288)



Witam Szanowne Koleżanki  i nie mniej Szanownych Kolegów,


Przyszło mi do głowy, by wykonać następne dwa layouty mikrofonowych kompresorów. Pozwoliłoby to na porównanie ich pracy, nie wspominając o związanej z tym zabawie. Mam na uwadze mikrofonowy kompresor, o którym wspomniał Kolega Mieczysław sp5hbt oraz ten, o którym pisał Kolega Henryk sp2jqr. A może są jakieś inne propozycje w tym temacie?


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#28
A może ten, który opublikowałem w ŚR12/2018. Mam schemat nieco udoskonalonej wersji.
Odpowiedz
#29
Mozemy sprobowac lecz prosze o schemat.
Odpowiedz
#30
(02-02-2019, 11:39 PM)George napisał(a): Mozemy sprobowac lecz prosze o schemat.

Oto schemat podstawowej wersji kompresora:

   



Na razie tylko do przemyślenia zasady działania, która nie jest taka od razu oczywista. 
Pełny schemat zawiera jeszcze cztery dodatkowe elementy (2R + 2C), ale nie mam go narysowanego. Spróbuję narysować i też tu wkleję. Do tej pełnej wersji mam też projekt płytki. Postaram się wkleić pod koniec tygodnia. Można będzie domowym sposobem wykonać prototyp i wypróbować działanie.
Do uruchomienia potrzebna będzie instrukcja, gdyż zasada działania nie jest taka oczywista a schemat zawiera " podwodne kamienie" jak mawiają koledzy ze wschodu.
Ten kompresor charakteryzuje się brakiem egzotycznych elementów. Jest to prawdziwy kompresor bardzo szybko reagujący na zmiany sygnału. Po dodaniu kilku dodatkowych elementów RC uzyska cechy jednocześnie kompresora i ARW z możliwością dobierania odstępu sygnału od podłogi szumowej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości