Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Małe ATU
#31
Ja już generalnie nie wchodzę w powielanie tego typu konstrukcji,.... nasz Plessey zajmuje dużo czasu, ale jeszcze mam swoje własne projekciki TRX telegraficznych.... i inne śmieszne testy homodynek... chcę coś zaprojektować z wykorzystaniem TDA8040.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#32
uSDXa miałem po odsłuchaniu nagrań audio nie robić, pomimo usilnego namawiania mnie przez Krzyśka SQ2LIP. Ponieważ jednak przy okazji stałem się posiadaczem zestawu płytek do kanapki, to po dwóch latach zastanawiania się pomyślałem sobie, że ta konstrukcja może być dla mnie bardzo odkrywcza i poznawcza. I tak rzeczywiście jest. Zapoznałem się przy tej okazji z arduino, zrobiłem programator. Nowa metoda otrzymywania sygnału SSB jest bardzo ciekawa. Dzięki tej konstrukcji po nabraniu doświadczenia będzie możliwe zbudowanie urządzenia o większej mocy i wysokiej sprawności (jak do tej pory uzyskałem 80%). Poprawianie audio to akuratne dla mnie bardzo ciekawe wyzwanie twórcze. Wysoka sprawność zachęca bardzo do budowy nowego urządzenia do pracy z lasu.
Na ten moment wydaje mi się, że nic do tej pory nie przewyższa dobrze zrobionej superheterodyny, dlatego prace nad Plesseyem warto kontynuować. Tą drogą można zbudować bardzo dobre urządzenie, a prace nad uSDXem traktować jako badawczo-rozwojowe pogłębiające wiedzę.
Odpowiedz
#33
Jak widać każdy ma swoje własne powody, by budować jakieś określone radio. Ja się zastanawiam nad taką konstrukcją Trx, którą będzie mozna wykorzystać w grotach, bo patrząc na zachowania ludzi podczas pandemii, to tam pewnie wszyscy w końcu wylądujemy :Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości