Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz m.cz. na ECL 86
#11
Pozostał.
Przyślij dane pocztowe to prześlę. Najlepiej skorzystać z paczkomatu. Na priva podaj dane swojego najbliższego paczkomatu i swoje dane.
Kondensatora i mostka selenowego nie proponuję, bo to już zabytki klasy zerowej... .

P.S.
Nauczyłem się już żyć z przetwornicami i zaakceptowałem je. Są lżejsze, ale czasem jak się dołoży porządne filtry to ciężar zaczyna być porównywalny, więc trafa nadal będą miały zastosowanie. Radzę spróbować tych chińskich przetwornic, fajnie chodzą. Dwa napięcia do wyboru 260V lub 200V są idealne do konstrukcji odbiorników. Napięcie żarzenia jest stałe - 6,5V. Po dodaniu termistora jest 6,2V na lampie. Można nawet do PA zamówić przetwornicę na 300V. Do swojego wzmaka zamierzam jeszcze dodać przetwornicę 12/260V plus 12/6,3V aby można było zasilać z 12V. Zakłóceń w odbiorniku Husarka nie słychać, tym bardziej, że ze stałego QTH mam cały czas S-8.
Odpowiedz
#12
Daj tu linki do tych przetwornic, myślę że informacja się przyda... ja testowałem przetwornicę DC12V na AC 230V jest tam napięcie wewnętrzne 300V DC. Na razie jednak pozostaje przy transformatorach. Reszta info na prv.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#13
Tu można je kupić, ale widzę, że już nie wszystkie rodzaje mają:
https://pl.aliexpress.com/item/400100322...5c0fMhj1do.

Przetwornicę z 12V na 260 mam zrobioną (usunięty falownik) i przetestowaną. Na 13,8V daje 300V a równo 12V daje 260V. Przetestowałem już wcześniej ze wzmacniaczem na ECL86 i ładnie pracuje. Do żarzenia zastosuję przetwornicę regulowaną 12V/5V. Pójdzie bez żadnych przeróbek (nie liczę dodatkowych filtrów).
Odpowiedz
#14
Z tego co widzę to te przetwornice z linku są jakby 230V na 300DC ? Czy to znaczy że robisz jakąś przeróbkę tej przetwornicy żeby zasilać z 12 V DC czy piszesz o innym typie przetwornicy?
Ja mam taką typową 12V DC /230V AC i przed inwerterem 230V jest napięcie stałe 300V które można wykorzystywać do zasilania lamp. Coś podobnego do tego: https://allegro.pl/oferta/przetwornica-n...0519041953
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#15
Tak te chińskie są sieciowe na 230V i ich nie przerabiam ,tylko wykorzystuję jak fabryka dała.
Do zasilania z 12V przerobiłem jeszcze mniejszą przetwornicę wtyczkową (wtyczka zapalniczki) i o niej napisałem. Nie jest jeszcze zamontowana, ale już wypróbowana.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości