Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AGC SL1621 faults.
#1
Grzebiąc w starociach wygrzebałem poniższe.
Diagnoza problemów z "gdaczącą ARW"  zrobioną na układach SL621C/SL1621C i sposób na jej eliminację.

   

Pomyślności i zdrowia w Nowym Roku.

73, Mietek
Odpowiedz
#2
Witam Wszystkich Szanownych Kolegów i nie mniej Szanowne Koleżanki ,

Jak niektórzy zauważyli jestem na etapie uruchamiania ostatniej wersji płytki wzbudnicy Plessey. Artykuł wklejony przez Kolegę Mietka na forum wplata się w to czym się teraz muszę zająć.

No właśnie, ekranowanie. Doszedłem dzisiaj do tego gdy tor IF zaczął się trochę wzbudzać. Przy wzbudzeniu ARW nie działa jak potrzeba. Spadek wzmocnienia na monolitycznym filtrze PM-9,0-4F1 jest mniejszy niż wcześniej przypuszczałem. Gorzej jest z akustycznym filtrem. Ten sporo tłumi. Trzeba będzie lepiej go  spasować. Mam już na "gołej" płytce pierwszą łączność z DK1NO. Raport dla mnie - 57-58-59. Pracowałem z mikrofonem dynamicznym, który słabo wysterowuje mikrofonowy wzmacniacz ( SL6270 ).


Pozdrawiam

Bym zapomniał. S - meter nie pracuje jakbym sobie życzył. Ma małą dynamikę. Wiążę ten fakt z zakłóconą pracą ARW spowodowaną lekkim wzbudzeniem toru IF.
Odpowiedz
#3
Ja zmieniałem wartości elementów obwodu ARW przy SL612 - rezystor zamiast 100R do 1k i kondensator oprócz 10nF 2,2 - 4,7uF.
Natomiast problem z oddziaływaniem BFO na tor p.cz. to może zrobić przemianę na drugą p.cz. o niskim poziomie wzmocnienia i demodulować.


Załączone pliki Obrazki
   
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości