Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SD5400 kwartet MOSFET`ów do modulatora/demodulatora
#1
Witam pięknie wszystkich szanownych uczestników oraz gości naszej strony,

  Ostatnio dostałem informację o tym, że w firmie TVSAT-SHOP w Łomiankach znajdują się ciekawe elektroniczne elementy. Udało mi się tam zakupić układ czterech mosfetów SD5400 w jednej strukturze smd . Ten układ został zastosowany w pierwszym mieszaczu transceiver`a IC-7700. Co mnie zdziwiło, to stosunkowo niewielka suma jaką trzeba za 4 szt zapłacić. Innym dosyć rzadko dziś spotykanym układem jest mixer/demodulator MC1596 , który również w tym sklepie można nabyć jednak w tym przypadku cena jest raczej wysoka. Layout do mixera kołowego na układzie SD5400 już mamy choć wymaga on drobnych korekt. Po ich dokonaniu , w tym wątku, zamieścimy projekt płytki drukowanej wraz z plikami GERBER. Płytka jest niewielkich rozmiarów (39 x 33 mm ). 


Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz
#2
Przedstawiamy projekt layout`u mixera z układem 4 MOSFET`ów SD5400. Zanim zamówimy płytki prosimy osoby, które sprawnie poruszają się w programie "Sprint Layout 6" o przeanalizowanie połączeń ścieżek oraz padów. Za wzór można przyjąć mieszacz kołowy SD8901HD.


Załączone pliki Obrazki
   

.lay6   MIXER SD5400 krawędziowe gniazda.lay6 (Rozmiar: 48.53 KB / Pobrań: 51)
Odpowiedz
#3
Dla osób z podobnym do mojego wzroku proponuję eksperymenty z większą wersją kwartetu MOSFET o symbolu SD5000N. Jest to standart DIP16. Te scalone uklady są jeszcze dostępne. Niebawem opracujemy do nich layout.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości