Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plessey by SP5OXJ
#1
    Trochę to trwało, ale jest pierwsze QSO na moim Plesseyu.
YU1XA na 7MHz, odpowiedział za pierwszym zawołaniem i dał 59, 
chociaż mój QRP Plessey daje tylko ok 4-5W (jeden RD16HHF).
Jak widać jeszcze trzeba go dopracować.
Odpowiedz
#2
(24-01-2021, 12:23 AM)SP5OXJ napisał(a): Trochę to trwało, ale jest pierwsze QSO na moim Plesseyu.
YU1XA na 7MHz, odpowiedział za pierwszym zawołaniem i dał 59, 
chociaż mój QRP Plessey daje tylko ok 4-5W (jeden RD16HHF).
Jak widać jeszcze trzeba go dopracować.

Gratulacje Jacku!

Z pewnością wszystko z czasem dopieścisz. 


Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Jacek, jest super,... fajnie że kolejna prezentacja, jakbyś mógł jakiś filmik udostępnić albo więcej zdjęć co masz w środku, było by bardzo fajnie...
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#4
Niestety nie nagrałem filmiku, może innym razem. Załączam kilka zdjęć. 
W większości znane moduły z tego forum. Pomiędzy syntezą a wzbudnicą płytka ze przedwzmacniaczem W7IUV, tłumikiem, filtrem BPF dla BFO
 i wzmacniaczem VFO na J310 (zaczerpnięty ze strony http://www.witec.pl/). 
PA to projekt Kolegi SP9HVW (http://www.sp9hvw.info/) plus dodatkowy stopień wzmocnienia na 2SC3357.

73 de Jacek SP5OXJ.


Załączone pliki Obrazki
           
Odpowiedz
#5
Jaką masz syntezę, że musiałeś wzmacniać sygnał na mieszacz? Jaki masz mieszacz 7dBm?
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#6
Synteza jest na SI5351, ale był pomysł z inną syntezą na AD9850, stąd ten wzmacniacz. Mieszacz jest 7dBm.

Dzisiaj robiliśmy próby z Kol. Jyrkiem SP5RZM i jest moje pierwsze QSO Plessey/Plessey.

CDN.
Odpowiedz
#7
W przypadku SI5351 nie potrzeba wzmacniacza do podania sygnału na mieszacz diodowy 7 dBm. SI5351 posiada trzy poziomy mocy wyjściowej (ustawiane programowo), wystarczające do mieszacza diodowego. Na mieszacz diodowy koledzy ustawiają trzeci poziom i przez kondensator podają sygnał ma mieszacz bez dzielników na rezystorach. W przypadku wykorzystania sygnału dla BFO - najniższy poziom, z ew. dzielnikiem na rezystorach. Nie wiem czyjego autorstwa masz oprogramowania, ale w menu startowym powinno być ustawienie poziomów wyjściowych sygnału dla poszczególnych wyjść CLK 0,1,2.
Do AD9850 jest potrzebny wzmacniacz bo on ma niski poziom sygnału wyjściowego, taką wersję syntezy mam w pierwszym Plessey'u.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#8
Jest tak jak napisałeś. Wzmacniacz pojawił się pod syntezę z AD. Wyszło inaczej, dlatego ja mam w tej syntezie ustawione teraz najniższe poziomy dla VFO i BFO, i jest OK. Docelowo tego wzmacniacza nie będzie, ale najpierw muszę zrobić większe PA, bo 4W to trochę mało przy SSB.
Odpowiedz
#9
Ok, to wszystko wyjaśnione,.... 4W to fajna moc do sterowania wzmacniacza jeszcze większej mocy...  Big Grin
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości