Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stopień mocy w.cz.
                   

Przedstawiam zdjęcia Pa do Trx "Plessey" .

Radiator z anodowanego aluminium. Napisy grawerowane laserowo. Puszka ekranująca wykonana ze stalowej blachy # 0,7mm. Zdjęcia jak widać kiepskie..

Radiator z anodowanego aluminium. Napisy grawerowane laserowo. Puszka ekranująca wykonana ze stalowej blachy # 0,7mm. Zdjęcia jak widać kiepskie..

Sorry, mój komputer szaleje. Robi co chce...

Sorry, mój komputer szaleje. Robi co chce...

Pod wentylatorem znajduje się czujnik temperatury ustalający prędkość obrotów. Kupiony w sieci. 
Działa świetnie.
Odpowiedz
Jerzy, świetne wykonie, strach pomyśleć jak będzie wyglądała całość..... Idea
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
Piotrze,

Niestety spodziewam się, że całość nie będzie wyglądała tak jak bym chciał.. Radiator do Pa nie jest konstrukcją od początku do końca przemyślaną, a raczej pewnego rodzaju "składanką". Mnie to się nie podoba. Gdyby po wykonaniu pierwszego egzemplarza wyciągnąć wnioski i po inżyniersku zaprojektować całość, to pewnie uniknęło by się takiej amatorszczyzny. Pewnie już mi się nie będzie chciało pójść taką drogą. Panel przedni nawet nie jest bliżej przemyślany. Wszystko zależy od tego jakiej syntezy i z jakim wyświetlaczem użyję. Ponadto nie wiem jakiego wskaźnika "S" użyć. Podobnie z enkoderem. Już widzę, że gniazdo słuchawkowo/mikrofonowe oraz do pedału O-N trzeba będzie zaprojektować z boku. Z jednej strony dobrym rozwiązaniem byłby sterownik Si570 Kolegi Adama sp5fsc ale z drugiej strony jest on bardzo wysoki.. Ciągle się waham jakiej syntezy użyć. Obecna z wyświetlaczem 2x16 znaków mnie nie zadowala, bo ciągle gubi nastawy. Celowo nie piszę kto jest jej autorem.

Pozdrawiam
sp5rzm
Odpowiedz
Gratuluję uporu. Ja tak nie mam.
Coś mnie kolor razi. Ale, "de gustibus non est disputandum".

73, Mietek
Odpowiedz
Miał być różowy ale "nie wyszedł"...

Z drugiej strony kolor anodowania może być taki jaki anodownia posiada. Czarny uważam za banalny, zielony za bardzo militarny, złoty taki jakiś nie tego a srebny wygląda na półfabrykat. Pozostaje jeszcze czerwony ale ten stosują Włosi w swoich wzmacniaczach CB. Nie ma wyboru...
Odpowiedz
Ja z "militarnego" byłbym zadowolony..... ale nie mam takich możliwości.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
(02-10-2020, 04:37 PM)sp9lvz napisał(a): Ja z "militarnego" byłbym zadowolony..... ale nie mam takich możliwości.

Piotrze,

Masz takie możliwości. "Wygugluj" proszę temat : "anodowanie aluminium kolor zielony". Uzgadniasz telefonicznie z firmą szczegóły i wysyłasz detal do chemicznej obróbki. Za swój radiator zapłaciłem 56 zł (bez przesyłki). W rzeczywistości uzyskany kolor jest rodzaju "marine blue". Bardzo ciemny. Zdjęcie wykonane komórką pokazuje co innego..Smile .

Pozdrawiam
sp5rzm

Chciałbym wspomnieć o innej, ciekawej jak dla mnie sprawie. Przypadkowo odkryłem, że mój mikrofonowy kompresor jest źle zaekranowany. Po odłączeniu mikrofonu (jest na wtyczce Lemo) niechcący dotknąłem fragmentu obudowy, na którym znajdują się przełączniki oraz potencjometr i zaobserwowałem na oscyloskopie mocne wzbudzenie. Ten wspomniany fragment obudowy był do całej reszty przykręcony śrubkami lecz po anodowaniu stracił na powierzchni swoje przewodnictwo.. Trzeba będzie gdzie nie gdzie go podskrobać. Chyba nanosi się pole w.cz. Wcześniej tak zdiagnozował nasze próby eterowe Piotr sp9lvz. Miał rację!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości