Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BPF na płytce 3 pasmowej z kubkami
#1
Zmontowałem testowo płytkę z obwodami kubkowymi, takie jakie maiłem bez przewijania, generalnie to co wyszło nadaje się do zastosowania,..... najlepiej jest na 14 Mhz, najniższe tłumienie, co może wyrówna trochę poziomy sygnałów TX Smile , poniżej foto relacja

   
   
   
   
   
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#2
Piotrze,

Gdyby nie ten mój błąd z odbiciem lustrzanym przekaźnika... 


73
Odpowiedz
#3
Myślę na tym by pominąć tłumik, a wręcz wlutować w to miejsce wzmacniacz..... najważniejsze że jest bardzo dobre tłumienie na płytce wejście-wyjście, a przekaźniki bardzo dobrze izolują (zwierają do masy nieczynne obwody). Jak widać ze zdjęć, u mnie obwody nie są w układzie z dzielnikami pojemnościowymi, kubki mają dwa uzwojenia obwody pracują ze sprzężeniem indukcyjnym. Pozostaje temat do czego ją teraz wykorzystać...
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#4
Piotrze,

Sa dwie opcje. Albo ukierunkujesz ten filtr na odsiewanie Covid 19 albo dostosujesz go do rektyfikacji zacieru. Smile

73
Odpowiedz
#5
Obie opcje sprowadzają się do tego samego,.... po rektyfikacji zacieru otrzymamy płyn przeciw Covidowy.... Big Grin
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#6
Piotrek,

W koncu urzadzenie jest trzypasmowe, wiec jedna linia bedzie zapasowa.
Odpowiedz
#7
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Z Kolegą Piotrem SP9LVZ popracowaliśmy nad layout`em BPF na kubkowych, strojonych cewkach. Projekt zamieszczamy na forum. Gdyby były jakieś uwagi, to prosimy o kontakt.  Staraliśmy się usunąć wszystkie poprzednie błędy. Im więcej osób sprawdzi projekt tym lepiej.  Tak jak poprzednio PCB jest przeznaczone do obsługi 3 pasm.

Pozdrawiam wszystkich
sp5rzm


Załączone pliki
.lay6   BPF na obwodach helikalnych 14.11.2020.lay6 (Rozmiar: 394.51 KB / Pobrań: 224)
Odpowiedz
#8
Duże te filtry wyszły, na płytce dużo pustego miejsca. (oglądałem tylko zdjęcie z #1)
Odpowiedz
#9
To prawda. Nie było takiego założenia, by je miniaturyzować. Głównie chodziło o izolację pomiędzy poszczególnymi torami pasm oraz wejściem i wyjściem.
Odpowiedz
#10

.lay6   BPF na obwodach helikalnych 3 obwodowy.lay6 (Rozmiar: 405.78 KB / Pobrań: 219) Nowy , 5 obwodowy i 3 pasmowy BPF. Podobno nie ma błędów w ścieżkach. Wykonany na kolanie i bez specjalnego zapotrzebowania..
.lay6   BPF na obwodach helikalnych 3 obwodowy.lay6 (Rozmiar: 405.78 KB / Pobrań: 219)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości