Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy założyć nowy dział - Nasze realizacje?
#1
Mam pytanie do kolegów czy już czas żeby założyć dział "Nasze realizacje"? W nich można by prezentować nasze realizacje zakładając indywidualnie nowe wątki pod swoimi znakami i można by prezentować dotychczasowe i aktualne dokonania z montażem płytki, innych bloków trx i całe urządzenia. Działy tematyczne co do dyskusji technicznych pozostały by bez zmian.
Było by o tyle ciekawiej że od razu było by widać co mamy skończone, nad czym pracujemy...
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#2
Jestem całkowicie "za". Prezentacje będą nam pomocne, nie tylko w kwestiach technicznych ale też będą dopingować do działania.
Odpowiedz
#3
Bogdanie,

Czy możesz zdradzić na jakim etapie ze składaniem "Plessey`a" obecnie jesteś? Czy udało się Tobie skompletować zestaw układów scalonych?

Kolega Jacek sp5oxj jako pierwszy mi znany uruchomił "czarną płytkę", i stwierdził, że "całkiem przyzwoicie chodzi". Nie pytałem Jacka czy zastosował u siebie na PCB ekranujące przegrody.

Pozdrawiam
sp5rzm
Odpowiedz
#4
Pytam Ciebie Bogdanie, bo gdyby okazalo sie, ze masz w czym braki, to moze akurat ktorys z Kolegow bedzie mogl pomoc.
Odpowiedz
#5
To zakładam nowy dział "Nasze realizacje", proponuję, żeby każdy założył nowy wątek z tytułem jako swój znak, wtedy będzie łatwiej przeglądać co kto wykonał.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#6
(19-05-2020, 06:48 AM)George napisał(a): Bogdanie,

Czy możesz zdradzić na jakim etapie ze składaniem "Plessey`a" obecnie jesteś? Czy udało się Tobie skompletować zestaw układów scalonych?

Kolega Jacek sp5oxj jako pierwszy mi znany uruchomił "czarną płytkę", i stwierdził, że "całkiem przyzwoicie chodzi". Nie pytałem Jacka czy zastosował u siebie na PCB ekranujące przegrody.

Pozdrawiam
sp5rzm

Tak dla porządku - uruchamiam "zieloną" PCB, pierwowzór czarnej.
Odbiornik działa, czułość zadowalająca - nasłuchy na 14 MHz stacje z PY, K, KP2, TZ; na 7 MHz nasłuchy stacji z VK, YB, JA, K; na 3,5 MHz EU i 4X, UA9.
Nie mam ekranów i wieczorem słyszę na 14 silne staje komercyjne, głównie z Chin.
Z nadajnikiem walczę - sygnał BFO z syntezy UT5QBC jest bardzo zaśmiecony i wymaga dobudowania dodatkowych filtrów oraz wzmacniacza do VFO.

Pozdrawiam
Jacek.
Odpowiedz
#7
Jacku, trochę mię dziwi ten problem intermodulacji u ciebie, bo nic takiego nie miałem z płytką Plesseya na mieszaczu diodowym. Sprawdź poziom napięcia na mieszacz to może być jeden z problemów.
Może to faktycznie być z syntezy na Si5351 bo ten generator nie ma czystej sinusoidy,... ale mieszacz diodowy na prostokącie pracuje dobrze. Trzeba by przeanalizować obwody wejściowe i połączenia prowadzenia masy pomiędzy płytkami. Ja staram się uruchamiać przykręcając płytki do wspólnej blachy "masowej".
A tak ogólnie to można już zaczynać swoje opisy urządzeń w dziale "Nasze realizacje".
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#8
Jerzy SP5RZM, właśnie zakończyłem kompletację części do budowy "Plessey`a" ale nie rozpoczynam jeszcze montażu, chcę dokończyć budowę aktualnie realizowanego projektu, może to potrwać 2-3 tygodnie. Tak czy owak, budowę "Plessey`a" rozpocznę od budowy DDS'a, będzie to rozwiązanie wg UT5QBC wersja z ekranem TFT LCD 2.8" i mikrokontrolerem STM32F103CBT6 (jest to wersja najbardziej rozbudowana z 12-pczyciskami sterującymi). Wcześniej zbudowałem wersję z mikrokontrolerem STM32F100C8T6B z ekranem TFT LCD 1.8". Uważam, że te DDS'y UT5QBC są jedne z najlepszych do ST5351.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości