Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwości realizacji filtrów pasmowych TRX
W temacie składanie kolejnego (albo kolejnych wersji) Plesseya , to wpadłem na bardzo, bardzo przewrotny pomysł,.... ale to dopiero jak będę realizował to informacja wypłynie,...
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Dokupiłem partię kondensatorów "Silver Mika" i ponownie zestroiłem LPF na 80m. Jest nieznacznie lepiej lecz wydaje się, że chyba nie warto dalej brnąć w tę stronę. Idealnie nie będzie. Oczywiście po nabyciu nowych kondensatorów nie omieszkałem ich zmierzyć. Nawet w zakresie  identycznych pojemności kondensatory tej samej firmy potrafią znacznie różnić się dobrocią. Uznaję to za ciekawostkę.


Pozdrawiam wszystkich
sp5rzm


Załączone pliki
.pdf   LPF 80m impedancja wejść.pdf (Rozmiar: 16.57 KB / Pobrań: 245)
.pdf   charakterystyka częstotliwościowa LPF 80m.pdf (Rozmiar: 18.71 KB / Pobrań: 282)
Odpowiedz
Zamiana kondensatorów ceramicznych na silver mica u mnie była związana z tym, że ceramiki nie wytrzymywały przy większych mocach i mocno grzały się, pomimo że były wysoko napięciowe. Muszą one w blokadach PA i pi-filtrach przenieść dużą moc bierną i nie każde się do tego nadają jak widać z praktyki. Efekt uboczny to zmniejszenie w paśmie przenoszenia tłumienia sygnałów w związku z lepszą jakością kondensatorów.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości