Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A new TRx project based on Plessey Ic`s
#71
Witam kolegów.
Blaszki miedziane i mosiężne można kupić w sklepach modelarskich np. https://modelemax.pl/pl/612-miedz-mosiadz. i to nie wychodzi tak drogo.
Pozdrawiam
Wiesiek
Odpowiedz
#72
Zaczęliśmy razem z wnukiem montować płytkę...
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#73
Powodzenia!
Odpowiedz
#74
Zamieszczam parę zdjęć z ekranującą puszką, którą wykonałem do analizatora NA200. Puszka nie jest jeszcze galwanicznie zabezpieczona.

Wykonana ze stalowej blachy, lutowana srebrem. Będzie wpierw miedziowana, a później posrebrzona.

Taka sama konstrukcja puszek zostanie zastosowana do ekranowania filtru PP9-A2-2R .


Załączone pliki Obrazki
               
Odpowiedz
#75
Trochę te ekrany wyglądają na ciężki caliber.

Ja u siebie tak jak pisałem wcześniej zrobiłem kabelki i podłączyłem mieszacz WJ M1A oraz trafko 1:9 między wyjściem mieszacza a wejściem filtra PP-9,
wszystko w fabrycznych obudowach z gniazdami SMA.
Jako generator VFO użyłem indonezyjskiego wynalazku z SI5351.
Nawet nakręciłem filmik ale zbyt słaba jakość mi wyszła, chyba słabe światło bo nieostro a audio za cicho. Może nakręcę nowy lepszym sprzętem.
Automatyka i audio działają dobrze. Nie podłączyłem filtrów na wejściu i nie było przełącznika do toru nadawczego.
Nie robiłem też żadnych pomiarów poza "uchem". W porównaniu do TS450SAT który robi u mnie za czasoumilacz gdy coś dłubię, słychać więcej stacji na tej samej antenie LW z trafem 9:1.

Na tym etapie wszysko leżało na moim stole warsztatowym.

73, Mietek
Odpowiedz
#76
Mietku, mysle,ze wartosc naszego obecnego projektu bedzie mozna dopiero w pelni ocenic gdy podepniemy bpf oraz zamowione wczesniej mieszacze. Co do ekranujacych puszek, to wygladaja na ciezki kaliber ale to tylko optyczne zludzenie, bowiem blaszka jest grubosci 0,2mm. Jesli bedziesz w sobote na losiu, to sam ocenisz. Czy robiles jakies proby z czescia nadawcza?Pozdrawiam-George
Odpowiedz
#77
    Mietku, 

Czy to ten mieszacz ze zdjęcia?

W tym mieszaczu widzę standard gniazd BNC. Jest wersja sma? Jeśli tak to dobrze trafiłeś.

Przyszło mi do głowy, że te więcej stacji, które słyszałeś bez filtrów na wejściu, to mogą być lustrzane odbicia albo jeszcze inne sygnały spoza pasma.
Odpowiedz
#78
Tak to taki mieszacz,tyle, że mój ma złącza SMA.

https://youtu.be/CyH-arlZY_4

Słaba jakość ale coś widać. Stary aparat HP niestety audio ma słabiutkie.

73, Mietek
Odpowiedz
#79
(23-05-2017, 10:11 PM)sp5hbt napisał(a): Tak to taki mieszacz,tyle, że mój ma złącza SMA.

https://youtu.be/CyH-arlZY_4

Słaba jakość ale coś widać. Stary aparat HP niestety audio ma słabiutkie.

73, Mietek

Filmik ok, tylko ten głośnik trochę za słaby, dobrze żeby był większy i w obudowie. Głośnik chyba psuje cały efekt radia.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#80
Tak, głośnik to tak na testy i specjalnie mały żeby miejsca nie zajmował.

73, Mietek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości