Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A new TRx project based on Plessey Ic`s
#1
Hello everybody,

Now we have just started with a new  "Plessey TRx" project. Soon we will present a schematic diagram of our TRx and some more details. Many thanks to Piter for his work on this subject.


Best regards
George sp5rzm


.pdf   G4CLFv2_D_SCH.pdf (Rozmiar: 259.88 KB / Pobrań: 827)
Odpowiedz
#2
Some more details about new Plessey version PCB .

 Attention, a main board has no a mixer part! 

This module we plan to make  separately. Unfortunately a  description of PCB is too large, so pls give me a note on my private e-mail box that you want to get a large PDF file.

George (former "bolanren")

sp5rzm@onet. eu

Serdecznie Witamy Wszystkich Kolegów na naszym "Plessey`owskim" forum.

Jest tu miejsce dla każdej kulturalnej . Moje osobiste wątki w języku angielskim, dla wygody czytających, będę tłumaczył na polską wersję.

Przy okazji zachęcam do dyskusji przypominając stare , ciągle chyba aktualne powiedzenie, że nie ma głupich pytań. Poniżej wklejam część korespondencji z Kolegą Ian`em z Pensylwani w USA. Ian razem z nami rozpoczyna budowę nowej wersji TRx bazującej na układach firmy Plessey.



"Hi George,
I took a look at the new pcb. It looks interesting. It seem that it is set up for the old 8 pin transistor style IC? I presume that this i what you are looking for? I have had more luck with finding DIP 8 packages than anything else. Though I do know people that have the old transistor style IC. Once you clarify what you are looking for exactly I can send out a few e mails and will know what I can do pretty quickly. Luckily I know a couple of people that hoard/collect a lot of anything Plessey. 

The one good saving grace is that if the board i set up for a TO-5 package and you only have dip 8 package to use it would be possible to use an old style DIP 8 wire wrap IC socket to convert. 

Let me know what works for you ideally and I will get right on it. 

Can I ask what happened to the version of the project where you were using an SRA mixer? I really need to get back to the forum and do a good bit of reading.

Best wishes and let me know what i needed and I will get right on it. Ian.  "
Odpowiedz
#3
Dear friends,

I`d like to remaind that our present project is based on James Bryan G4CLF exciter. Hereby is a copy of his e-mail to me.

Pozwalam sobie załączyć e-mail jaki dostałem od Kolegi G4CLF ( chyba dostałem go 3 lata temu):

"
G4CLF Transceiver Board 7 stycznia 09:19
James M. BRYANT G4CLF 
Dear Jerzy

Thank you for your email and best wishes for the New Year.

It is more than thirty years since I worked on the G4CLF
transceiver and I am about to go on vacation to South Africa
for four weeks. I cannot just look at your diagram and
recognise the changes that you have made. Please tell me
what you have changed and I will try and work out if your
changes are practical.

You have not told me if you've altered the PCB layout.
Do remember that the PCB layout, especially of the RX IF
strip, is critical and small changes in layout can cause
large changes in performance FOR THE SAME CIRCUIT.

While I am on vacation I shall only get email every week
or so and I cannot answer very quickly. I apologise for
any delays."

73 de G4CLF - James
Odpowiedz
#4
Witam Kolegów Plessey' owiczów i Sympatyków.
Na poprzednim forum należałem do grupy "sympatyków", ale tu się ujawnię !! A co !!
Mam na imię Wiesiek - SP9GAY . QTH - Tarnowskie Góry, QRA loc. JO90KK08(OG??), Emeryt, mechanik i sympatyk QRP (tylko do 250W) i SP DXC (ale bez DX Cluster !!). Mając to na uwadze i notoryczny „brak ( ? i ! )” czasu - MUSZĘ WZIĄĆ się za coś porządnego !
TO DO ROBOTY !!!
Odpowiedz
#5
(13-03-2017, 03:46 PM)Wiesiek137 napisał(a): Witam Kolegów Plessey' owiczów i Sympatyków.  
Na poprzednim forum należałem do grupy "sympatyków", ale tu się ujawnię !! A co !!
Mam na imię Wiesiek - SP9GAY . QTH - Tarnowskie Góry, QRA loc. JO90KK08(OG??), Emeryt, mechanik i sympatyk QRP (tylko do 250W) i SP DXC (ale bez DX Cluster !!). Mając to na uwadze i notoryczny „brak ( ?  i  ! )” czasu - MUSZĘ WZIĄĆ się za coś porządnego !
TO DO ROBOTY !!!

Witaj Wiesław,

Pozdrawiam w imieniu grupy

George
sp5rzm

Od naszego brytyjskiego Kolegi Andy G6LBQ   dostałem zgodę na opublikowanie jego maila na naszym forum. Poniżej zamieszczam  kopię tej korespondencji.

Hi George
 
Thanks for your reply.
 
I remember the G4CLF transceiver board by James Bryant it was very popular in the late 1970’s and early 80’s and was adopted by many homebrew enthusiasts.
 
Very good on the mixer changes, I am experimenting with various mixer arrangements including a H-Mode mixer which has excellent IP3, next I want to order some Analogue Devices IC’s type AD831 these are an active device and offer much better performance than diode ring mixers but are not as effective as the H-Mode mixer.
 
All understood on your project documentation I have looked on the Polish forum and using google translate I am able to convert the text to English which is good as it is the only language I can follow.  I am looking forward to spending more time on the forum as it is always great to see what other fellow hams are building and to share knowledge.
 
Good luck with your projects and I hope to exchange more emails in the future!
 
Kind regards
 
Andy de g6LBQ
Odpowiedz
#6
Szanowni Koledzy,


Pozwoliłem sobie , w imieniu naszej grupy, zaprosić Andy `ego na nasze forum. Z jego korespondencji wynika, że ma zamiar przyglądać się naszym poczynaniom, a być może nawet włączyć się w tok komentarzy. Myślę, że to mogłyby być bardzo ciekawe spotkania w necie i jeszcze ciekawsza wymiana doświadczeń. Andy założył swoją internetową grupę wspólnie budującą Jego projekty, do których dostarcza swoje PCB. Wpisując znak Andy `ego w wyszukiwarkę szybko go odnajdziemy . Andy wspominał, że  rozważa zastosowanie H- mieszacza w swoim transceiverze oraz, że podobnie do nas eksperymentuje z różnymi mieszaczami. Choć prócz języka angielskiego nie posługuje się innym, to dzięki tłumaczowi Google z naszymi polskimi tekstami spokojnie sobie poradził.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#7
Szanowni Koledzy,

Jak już wcześniej wspominałem prowadzę rozmowy z różnymi dostawcami układów Plessey. Ian (z USA) zobowiązał się do odnalezienia Kolegów, którzy byliby skłonni do wymiany swoich zapasów na inne (tej samej firmy). Nasza grupa dysponuje dwoma rodzajami układów scalonych Plessey do podobnego dealu. Są to SL611C oraz SL623C . Czekamy na wiadomość od Ian`a. Ze strony chińskiej mamy ofertę ale nie jest ona "porywająca". Dla przykładu podam, że za układ scalony SL621C (AGC) Chińczycy żądają aż blisko 12$. Inne rodzaje potrzebnych nam układów są nieco tańsze. 

Pozdrawiam
George sp5rzm
Odpowiedz
#8
    Szanowni Koledzy,

Wprawdzie wszyscy zainteresowani najprawdopodobniej widzieli już  nowe PCB do drugiej wersji TRx opartej głównie na układach scalonych firmy Plessey, to jednak ze względu na to, że na forum pojawiają się nowi Koledzy ponownie zamieszczam zdjęcia płytek, tak by było wiadomo o czym dyskutujemy.



Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#9
Uwaga!

Pilnie poszukujemy osoby sprawnie i w krótkich terminach wykonującej kompleksowe projekty layout`ów , włącznie z plikami GERBER. Warunki finansowe do omówienia na priv.

George sp5rzm
Odpowiedz
#10
Witam Szanownych Kolegów,

Na dzień dzisiejszy najlepszą ofertą na zakup układów SL621C jest 7$ za sztukę plus porto 15$, do 20 sztuk w jednej przesyłce, prosto z  Hong Kongu. Uprzejmie proszę wszystkich zainteresowanych o poinformowanie mnie na ile sztuk każdy reflektuje. Może się uzbiera chętnych na taką ilość? Ze względu na koszt przesyłki lepiej by było zrobić wspólny zakup.

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy sp5rzm
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości