Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A new TRx project based on Plessey Ic`s
#81
Szanowni Koledzy Plessey`owcy,

  "Wygrzebałem" w necie ofertę z Hong Kongu , w której oferowane są układy SL612C w cenie 4,5$/sztuka przy zamówieniu 15 sztuk. Niestety przesyłka wszystko psuje. Oferent chce wysyłać rzeczy DHL`em za 33$  plus blisko 5$  kosztów pay-pal. Wiadomo, że do tego dojdzie jeszcze 7% cła (ok. 7$)  oraz 23% VAT (23$) . Koszt przesyłki i VAT wszystko czynią nie bardzo atrakcyjną ofertą. Gdyby udało się pokonać tę szykanę, to wówczas byłoby to opłacalne. 

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy
Odpowiedz
#82
Witam wszystkich Kolegów,


W drodze krótkiego "targu" ostatecznie uzyskałem od chińskiego dostawcy cenę 27 zł/szt. za egzemplarz SL612C. Koszt razem z przesyłką. Cła nie powinno być. Podobnie z VAT.  

Pytałem się go o pozostałe układy ale jak na razie odpowiedzi nie uzyskałem.

Pozdrawiam
George alias Jerzy
Odpowiedz
#83
Witam ponownie. Są dalsze wiadomości. Za układ SL640C trzeba zapłacić podobnie do SL612C. Są dostępne układy ARW SL621C w tej samej cenie. Nieco tańsze są SL6270C. Kto reflektuje jest proszony o wysłanie do mnie informacji o tym ile i czego chciałby nabyć. 

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy
Odpowiedz
#84
   

Obrazek pokazuje "eksperymencik"  z modulatorem użytym jako mieszacz.
Zakupiony za grosze po rozkręceniu i obejrzeniu wnętrza okazał się niezłym podwójnie zrównoważonym modulatorem/mieszaczem kołowym na diodach shottky HP.
Wykonany w układzie przypominającym ten z poniższego obrazka poza dławikiem i kondensatorami w gałęzi audio.

   

Praktycznie kopia HP-10514 ze złączami BNC.

Moje odczucie na ucho chodzi dobrze, tak samo jak WJ M1A.

73, Mietek
Odpowiedz
#85
Mietku,

A mógłbyś zdradzić gdzie za grosze można kupić takie cudo?


Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#86
Z określeniem "za grosze" może przesadziłem. Lepiej oddaje rzeczywistość określenie "niewiele złotych" tak na odniesienie do realiów to koszt kilku bochenków chleba.
Zakup przy okazji, w znanej firmie demobilowej. Ale trzeba trochę pochodzić między półkami i pogrzebać.
Mają duży wybór modułów z demontażu szczególnie tych na setki MHz i wyżej. Zwykle cenę da się negocjować.
Niedogodnością jest niestety dojazd. ok 40 km od W-wy.

73,Mietek
Odpowiedz
#87
Rozumiem, że ten moduł co testujesz nie ma wbudowanego dławika i kondensatorów jak na schemacie. Ten układ wg. przedstawionego schematu to jest modulator, nie będzie działać jako mieszacz wejściowy trx. Na wejściu/wyjściu m.cz. (audio input) ma dławik 47 uH i kondensatory 10nF blokujące w.cz. Nadaje się tylko do pracy jako modulator i demodulator SSB. Czy jest jakaś przewaga takiego dużego nad małymi typu SBL-1?
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#88
Nie ma dławika i kondensatorów. Ale ma dwa dodatkowe transformatorki w porównaniu do SBL-1.

Na razie jako przyrząd używałem tylko ucho.
Nie mam modułu mieszacza na SBL1 z odpowiednimi kabelkami do nowej płytki.
W porównaniu ze starą jest bardzo podobnie pomimo braku wzmacniacza na J310.
Dopasowanie mieszacza do PP9 transformatorem 1:9.

73, Mietek
Odpowiedz
#89
Te transformatorki to układy symetryzujące, poprawiające separację. Dla modulatorów i demodulatorów może bardzo istotne, zwłaszcza układów homodynowych. Dla mieszaczy chyba mniej. Każdy dodatkowy transformator wprowadza dodatkowe tłumienie.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#90
Witam Szanownych Kolegów,

  Pragnę przeprosić wszystkich, którzy czekają na ekranujące puszki do kwarcowego filtru PP9-A2-2R. Sprawa się lekko przedłuża, ponieważ nie mogę zdobyć stalowej, głęboko tłocznej blachy. Ma ona tę ciekawą cechę, że da się wielokrotnie przeginać, a tym samym można poprawić nieudane wygięcie. Do tej pory używałem materiału z tzw. "odzysku"  po jakiś starych obudowach. Niestety zapasy się wyczerpały, a na warszawskim "Volumenie" nie zawsze można znaleźć od ręki to czego się akurat szuka. Blacha może mieć grubość nawet do 0,4 mm, bo jestem w posiadaniu stosownej walcarki, i w razie potrzeby sam mogę ją ścienić. Gdyby któryś z Kolegów miał podobny "złom", to chętnie go przygarnę.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości