Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A new TRx project based on Plessey Ic`s
#51
A ja to widzę tak:


.pdf   pca_sp5rzm_mod_zas_1.pdf (Rozmiar: 91.81 KB / Pobrań: 341)


Rysunek odręczny wymalowany po północy.

73, Mietek
Odpowiedz
#52
To co chcesz zrobić, chyba tez będzie działać, czyli +RX zasilany by był z U14 a +TX z U13. Nie wiem czy jest sens tak aż dzielić zasilania, nie za dużo kombinacji? Na przekaźnik miało iść +12V do RX i TX z U14.  U13 miał zasilać BFO i przełącznik elektroniczy. Zobacz na ten schemat "pierwotny".  Jak dla mnie to jest po prostu o 1 stabilizator za dużo. Wystarczył by U14 lub U13 do wszystkiego.

Ja bym wlutował U14 i problem się skończy bez dodatkowych cięć.  Wszystko było by zasilane z U13 plus mostek do zasilania BFO na listwę.


Załączone pliki
.pdf   nowy schemat G4CLF Filtr BFO IF Wzb wersja b-1.pdf (Rozmiar: 1.9 MB / Pobrań: 325)
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#53
(09-05-2017, 10:14 AM)Piotr napisał(a): To co chcesz zrobić, chyba tez będzie działać, czyli +RX zasilany by był z U14 a +TX z U13. Nie wiem czy jest sens tak aż dzielić zasilania, nie za dużo kombinacji? Na przekaźnik miało iść +12V do RX i TX z U14.  U13 miał zasilać BFO i przełącznik elektroniczy. Zobacz na ten schemat "pierwotny".  Jak dla mnie to jest po prostu o 1 stabilizator za dużo. Wystarczył by U14 lub U13 do wszystkiego.

Ja bym wlutował U14 i problem się skończy bez dodatkowych cięć.  Wszystko było by zasilane z U13 plus mostek do zasilania BFO na listwę.

Piotrze,

Chyba wylutował...?

Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#54
Przyglądam się nadal płytce i doszedłem do wniosku że gdyby nie wlutowywać układu stabilizatora U14, to nie trzeba by robić żadnych cięć i zworek do zasilania +12V na przekaźniku przełączającym +12V RX/TX. To zasilanie by szło z U13, ścieżkami które są.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#55
Ale coś mi się wydaje , że przy przejściu na nadawanie będzie + zwierany do masy.
Styki 3 i 8 przekaźnika.

Słabo szczególnie dzisiaj  kojarzę bo przejechałem 1000km, trochę śnięty jestem.

73, Mietek
Odpowiedz
#56
Mietku,

Jeden tysiąc kilometrów, to trochę dużo.. 

Dzisiaj widziałem się z Irkiem z Kanady. Wziął ode mnie płytkę do "nowego Plessey`a" . Bardzo chce składać ten transceiver. Muszę mu teraz wynaleźć filtr kwarcowy PP9 . Irek uważa, że pomysł aby zrobić do niego jakąś krótkofalarską ekspedycję na wyspę jest ciekawy. Do mnie doszły 4 sztuki wieloobrotowych PR do równoważenia modulatora. Dwa są Twoje jeśli byś był nimi zainteresowany.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#57
Styk 3 przekaźnika jest +12V RX ! Styk 1 i 4 przekaźnika jest +12V ze stabilizatora.  Przekaźnik ma przełączyć styk 3 do styku 8 podczas nadawania - zgadza się - czyli zewrzeć do masy nieczynną stronę +RX podczas nadawania. Przekaźnik nie ma kotwiczki na +12V ze stabilizatora, +12V ze stabilizatora jest na stykach połączonych tą ścieżką w kształcie fali czyli na 1 i 4. Przy pierwszym błędzie U14 podawał +12V na styk 3, co było błędem i robiło by zwarcie. Jeśli NIE BĘDZIEMY WLUTOWYWAĆ tego stabilizatora U14 i NIE ZROBIMY PROPONOWANEJ ZWORY od wyjścia U14 do styku 1 i 4, to nie będzie zwarcia i wszystko będzie pracowało ok na stabilizatorze U13.
Jeśli się ktoś uprze na 2 stabilizatory - U13 i U14, to trzeba robić dwa cięcia i zworę omawiane wcześniej.


Załączone pliki Obrazki
   
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#58
(10-05-2017, 09:31 PM)George napisał(a): Mietku,

Jeden tysiąc kilometrów, to trochę dużo.. 

Dzisiaj widziałem się z Irkiem z Kanady. Wziął ode mnie płytkę do "nowego Plessey`a" . Bardzo chce składać ten transceiver. Muszę mu teraz wynaleźć filtr kwarcowy PP9 . Irek uważa, że pomysł aby zrobić do niego jakąś krótkofalarską ekspedycję na wyspę jest ciekawy. Do mnie doszły 4 sztuki wieloobrotowych PR do równoważenia modulatora. Dwa są Twoje jeśli byś był nimi zainteresowany.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzmy 
Dzięki uprzejmości jednego z naszych Kolegów udało mi się zdobyć dla Irka filtr PP9 . Byłem świadkiem rozmowy dwóch fizyków (Irka i Jego Kolegi) na temat konstrukcji świata, Bozonu Higsa oraz wielu innych ciekawych zagadnień. Niestety poziom rozmów był taki, że nie nadążałem. Zaszokowało mnie kiedy jeden z nich powiedział, że najprawdopodobniej wszechświat jest płaski ..
Odpowiedz
#59
W zasadzie na tym etapie konstrukcji zrobiłem ile można było.

   

Filtr wymaga izolacji przepustów wejścia i wyjścia. Osłony przepustów zwierają ścieżki. Wykonałem je z silikonowych podkładek termo przewodzących.
Bolec prowadzący ma pole na płytce odizolowane  od  masy. Wlutowałem od góry płytki malutką podkładkę z  brązu która połączyła pad z masą.

Widoczne na zdjęciu ekrany pochodzą z Farnela typ PFL6T i PFL9T. Ekrany mają pokrywki. Pierońsko drogie Ale co tam. 
Kondensatory przepustowe do BFO to Murata NFE61PT472C1H9L niestety nie najlepiej spasowane z ekranem
bo ekran jest w miejscu pola zasilającego. Trzeba było piłować.
Jak to razem działa niewiele mogę powiedzieć bo nie skończyłem robić kabelków SMA -SMB do mieszacza i transformatora dopasowania do filtru PP9. Mieszacz i trafo to moduły WJ Chodzące od 3MHz -1GHz z demobilu. Jak będzie potrzebny to mam też wzmacniacz nisko-szumny z wysokim IP3 z tego samego źródła.  Z dwoma małymi przekaźnikami koncentrycznymi w zasadzie można by to sprawdzać.

Ale to temat na następny post.

73, Mietek
Odpowiedz
#60
Bardzo fajnie ci idzie. Ja pod filtr i przekaźnik mam przygotowane podkładki. PP9 niestety jest zrobiony do montażu pinów wej/wyj przewodami do ścieżek lub trzeba mieć podkładkę. Pod przekaźnikiem też musi być podkładka bo od góry są ścieżki.


Załączone pliki Obrazki
   
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości