Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A new TRx project based on Plessey Ic`s
#91
Czy istnieje możliwość - wzorem poprzedniejwersji - opublikowania zestawienia elementów?
73 - Roman
Odpowiedz
#92
Romku,

Tym razem projektant nie wykonał zestawienia elementów do PCB. Może w weekend porobię stosowne listy.


Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#93
Szanowni Koledzy,

Jestem właśnie w trakcie procedury zapłaty za zamówione płytki do mieszaczy. Kto tego wcześniej nie przerabiał niech go boska ręka powstrzyma przed podobnym działaniem. Wolałbym już iść na piechotę do Murmańska. Mam nadzieję, że te wszystkie szykany pośrednika zniosę. Ciekaw jestem dlaczego w firmie PayPal są takie spowalniające procedury? Czy to chodzi o to by choć przez chwilę poobracać cudzymi pieniędzmi? 

Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz
#94
Witam Szanownych Kolegów,

Myśląc o kolejnych etapach budowy naszego TRx poszukuję makra do "SprintLayout6", a w szczególności:

- układ 74HC4053,
- dioda zenera typu smd ,
- tranzystor BFG591,
- tranzystor J310,
- kondensator elektrolityczny 470uF/16V,
- gniazda SMA z rastrem 5 mm x 5 mm,

Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz
#95
Witam Szanownych Kolegów,

Wyrażam nieśmiałą nadzieję, że choć wprawdzie lato ze swoimi niewątpliwymi zaletami zbliża się ku koncowi, to z kolei nasz projekt mazyskuje szanse na większą uwagę.. 

Pewnie za chwilę wszyscy zjadą się do swoich domów i powoli prace ruszą. Idąc zgodnie  z tym trendem sam zacząłem montować płytkę. Nie mam tutaj tak spektakularnych sukcesów jak Kolega Mietek SP5HBT, który już dawno uruchomił część odbiorczą ale za to mam pewne doświadczenie i radę dla tych którzy nie wlutowali do swojego PCB elektronicznego przełącznika AS158 . Tutaj uwaga: jeśli macie w domu syna lub wnuczka , to stanowczo polecam powierzenie im montażu tego elementu :Smile Mnie mimo potężnych teleskopów nie udało się to za pierwszym razem. Zlutowały się złośliwie dwie końcówki razem. Zwierającą cynę usunąłem przy pomocy taśmy rozlutowującej. Nie wiem jak Wy to zrobicie ale zachęcam do podzielenia się swoimi uwagami na ten temat.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#96
Witam Szanownych Kolegów,

Nie wiem jak wyglądają Wasze postępy w składaniu wzbudnicy ale mam następne doświadczenie z procesem "uzbrajania" płytki w kolejne elementy. Nie wiem jakie macie podejście do estetyki montażu, mnie trochę stresuje krzywe wlutowywanie. Jeszcze bardziej denerwuje mnie lutownica, w której grot nie chce się pobielić.. Pewnie to są drobiazgi na przeciwko dwóm malutkim montażowym, wieloobrotowym potencjometrom, które się przede mną gdzieś dobrze ukryły. Szukam ich od dwóch dni, a im bardziej ich szukam, tym bardziej ich nie znajduję. Brr..

Mały problem jest w znalezieniu na polskim rynku stabilizatorów L78M06 typu DPAK. Najbiższy sprzedawca jest w Chinach. Może trzeba pójść tą drogą? Z drugiej strony nie podejrzewam, by te minimum 50 sztuk, które trzeba zakupić udało się kiedykolwiek zużyć. 

Myślę , że w przeciągu 10 dni zakończę montaż głównej płytki. Brakuje mi jeszcze transformatorów w.cz. Zastanawiam się jak uzwojenia na redzeniu stabilizować? Jakiego kleju użyć ? Ma może ktoś jakąś radę?

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy
Odpowiedz
#97
(02-09-2017, 11:22 AM)George napisał(a): Witam Szanownych Kolegów,

Nie wiem jak wyglądają Wasze postępy w składaniu wzbudnicy ale mam następne doświadczenie z procesem "uzbrajania" płytki w kolejne elementy. Nie wiem jakie macie podejście do estetyki montażu, mnie trochę stresuje krzywe wlutowywanie. Jeszcze bardziej denerwuje mnie lutownica, w której grot nie chce się pobielić.. Pewnie to są drobiazgi na przeciwko dwóm malutkim montażowym, wieloobrotowym potencjometrom, które się przede mną gdzieś dobrze ukryły. Szukam ich od dwóch dni, a im bardziej ich szukam, tym bardziej ich nie znajduję. Brr..

Mały problem jest w znalezieniu na polskim rynku stabilizatorów L78M06 typu DPAK. Najbiższy sprzedawca jest w Chinach. Może trzeba pójść tą drogą? Z drugiej strony nie podejrzewam, by te minimum 50 sztuk, które trzeba zakupić udało się kiedykolwiek zużyć. 

Myślę , że w przeciągu 10 dni zakończę montaż głównej płytki. Brakuje mi jeszcze transformatorów w.cz. Zastanawiam się jak uzwojenia na redzeniu stabilizować? Jakiego kleju użyć ? Ma może ktoś jakąś radę?

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy

   Witam.
Są w TME w Łodzi.  Proszę spróbować.
Pozdrawiam - Tadeusz.
Odpowiedz
#98
Witam Szanownego Kolegę,

Podpowiedź była w 100% trafna.

 Dziękuję i pozdrawiam. 
 George

Jak wcześniej wspominałem, pochyliłem się na wykonaniem layout`u mieszacza na kluczu 74HC5043 autorstwa Kolegi Henryka SP2JQR . Nigdy wcześniej podobnej rzeczy nie robiłem więc idzie mi raczej średnio. Niezależnie od wszystkiego postanowiłem zamieścić na forum efekt moich starań. Gdyby  ktoś chciał  na ten projekt zerknąć, to będę wdzięczny. Schemat był już na forum publikowany. Chodzi o poprawność przebiegu ścieżek oraz właściwego rozmieszczenia elementów.

Pozdrawiam
George sp5rzm

Ps. Pliki z projektem nie są obsługiwane przez forum...Smile Mogę je przesłać na e-mail. Są  wykonane w programie "SprintLayout6".
Odpowiedz
#99
Witam Szanownych Kolegów,

W naszej płytce mamy  5 filtrów przeciwzakłóceniowych: 2 szt.do zasilania  stopni p.cz. i 1 szt. do demodulatora oraz 2 sztuki do zasilania generatorów BFO. Można je kupić w TME. Poniżej podaję symbol produktu.

NFE61PT472C1H9L Filtr:przeciwzakłóceniowy;4,7nF ;Montaż:SMD;2606;2A;50VDC ROHS Producent: MURATA Symbol producenta: NFE61PT472C1H9L 

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm

I jeszcze do kompletu dane katalogowe


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
W poszukiwaniu tranzystorów MMBF5485 przejrzałem dane katalogowe  tego produktu, i tak jak to wcześniej opisał Kolega Waldemar są chyba 2 wersje tego półprzewodnika. Nie licząc na to, że dostanie mi się ta właściwa wmontuję do płytki MMBFJ310. Ten typ tranzystora występuje tylko w jednej wersji i pasuje do naszego PCB. Sprzedaje go kilka firm.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości