Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRANSFORMATORY W.CZ. DO PA
#91
                                   

Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Zakończyłem eksperymentowanie z Pa do "Plessey`a". Aktualnie składam kolejną płytkę. Stara, eksperymentalna jest już mocno zniszczona. Oczywiście, najprościej byłoby zastosować jeden z tych demobilowych wzmacniaczy mocy w. cz., który jest dostępny na rynku ale wówczas nie rozumiałbym samej idei konstruowania podobnych bloków trx. Ostatnim elementem, z którym eksperymentuję jest transformator w.cz. stopnia końcowego. Wykonałem go z grubsza kierując się wskazówkami Kolegi sp2jqr. Na zdjęciach widać jego konstrukcję. Jeszcze nie testowałem tego rozwiązania lecz spodziewam się uzyskania dobrej szerokopasmowości. O wynikach przeprowadzonego testu poinformuję. 

Pozdrawiam wszystkich


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#92
(05-07-2020, 01:19 PM)George napisał(a): Oczywiście, najprościej byłoby zastosować jeden z tych demobilowych wzmacniaczy mocy w. cz., który jest dostępny na rynku ale wówczas nie rozumiałbym samej idei konstruowania podobnych bloków trx.
Jest czas to są eksperymenty, nie ma czasu to używam gotowy moduł.....
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#93
Piotrze,

W sprawie eksperymentowania pełna zgoda. Miałem trochę czasu, to postanowiłem na bazie doświadczenia zdobytego przy budowie Pa zmontować kolejną jego wersję. Przedstawiony wcześniej transformator w.cz. wydaje się być dobry. Trochę się za mocno grzeje więc przypuszczam, że jego wyjściowa impedancja jest niższa aniżeli być powinna. Wykorzystując w driverze oraz w końcowym stopniu tranzystory 2SC1945 uzyskałem ok. 30W czystego sygnału. Radiator jest chyba za mały i paskudnie się grzeje.  Może to sprawa złego termicznego kontaktu (nie miałem pod ręką  silikonu). Na razie przeprowadziłem próby tylko w paśmie 80m. Ciekaw jestem jak wzmacniacz będzie pracować na 20 i 40 metrach.


Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości