Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jesienna melancholia z kalibratorem w.cz. w tle
#1
Witam  Szanownych Kolegów,

Jesień nastraja melancholijnie. Przy okazji przemysleń o transcendentnym charakterze pomyślałem też o czymś bardzo przyziemnym i w dodatku pożytecznym. Mam na myśli kalibrator w.cz. Dobrze by było porównać badania naszych wzbudnic lecz wówczas musimy bazować na "wspólnym mianowniku". Do tego może posłużyć bardzo prosty przyrządzik opracowany przez Boba Kopskiego , K3NHI. Konstrukcja była opisana w 2004 roku w QEX pod tytułem: "A Simple RF Power Calibrator". W Polsce paru Kolegów podjęło ten temat na różnych portalach. Zamieszczam layout PCB kalibratora w programie "SprintLayout6". Gdyby znaleźli się chętni, to możemy zamówić w Chinach parę płytek. 

Pozdrawiam wszystkich
George

Dodaję wersję w jpg. Płytka jest malutka. Ma wymiary ok.: 55 x 22 mm

Adres do strony ze schematem i opisem : file:///C:/Users/Jerzy/Desktop/Downloads/rf_power_calibrator_844.pdf
Odpowiedz
#2
Jeden z naszych Kolegów słusznie zwrócił mi uwagę, że na layout`cie kalibratora zabrakło kawałka ścieżki do "+" generaratora o mniejszych wymiarach. Poprawię to wieczorem. Koledze za uwagę dziękuję.
Odpowiedz
#3
(22-10-2017, 08:21 AM)George napisał(a): Jeden z naszych Kolegów słusznie zwrócił mi uwagę, że na layout`cie kalibratora zabrakło kawałka ścieżki do "+" generaratora o mniejszych wymiarach. Poprawię to wieczorem. Koledze za uwagę dziękuję.

Poprawiony Layout przystosowany jest do gniazda nasuwanego z boku ( 3 wyprowadzenia z góry i dwa z dołu PCB) .

(22-10-2017, 12:41 PM)George napisał(a):
(22-10-2017, 08:21 AM)George napisał(a): Jeden z naszych Kolegów słusznie zwrócił mi uwagę, że na layout`cie kalibratora zabrakło kawałka ścieżki do "+" generaratora o mniejszych wymiarach. Poprawię to wieczorem. Koledze za uwagę dziękuję.

Poprawiony Layout przystosowany jest do gniazda nasuwanego z boku ( 3 wyprowadzenia z góry i dwa z dołu PCB) .
Kolejny layout  przeznaczony do montażu SMD+THT. Może być pod pewnymi względami wygodniejszy, np. przy doborze rezystorów składanych "na kanapkę"
Odpowiedz
#4
Mam pytanie po co nam taki generator na 10 MHz? Co będzie wzorcował? Czy inne generatory czy poziom odniesienia sygnału w dBm? Czy nie lepiej zrobić generator kwarcowy w paśmie np. 80 m lub 40 m z określonym poziomem dBm? Gdzieś widziałem opracowanie, które wzorcowało S9 i S1 odbiornika.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#5
(22-10-2017, 05:58 PM)Piotr napisał(a): Mam pytanie po co nam taki generator na 10 MHz? Co będzie wzorcował? Czy inne generatory czy poziom odniesienia sygnału w dBm? Czy nie lepiej zrobić generator kwarcowy w paśmie np. 80 m lub 40 m z określonym poziomem dBm? Gdzieś widziałem opracowanie, które wzorcowało S9 i S1 odbiornika.

Piotrze,

Nikt nikogo nie zmusi, by koniecznie zrobił sobie kalibrator akurat na 10 MHz. To jest raczej sposób na zrobienie takiego kalibratora na jaką "f" potrzebujesz.  Np. na 9 MHz do sprawdzenia toru IF oraz TX , a na 80 m i 40 m również. Nigdy takiego kalibratora nie stosowałem ale z artykułu Boba wynika, że może być bardzo pożyteczny. Raczej chodzi o poziom odniesienia.

Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#6
Proponowane przez Ciebie rozwiązanie opiera się na generatorach, więc jest dosyć ograniczona możliwość wyboru częstotliwości. Z generatorów, które są dostępne w sprzedaży, to oprócz 10 MHz, można kupić bez problemu z częstotliwością w pasmach: 1,843 MHz; 3,686 MHz; 14,318 MHz. Niestety generatorów 9 MHz nie znalazłem. Te dostępne mają małe obudowy, więc dobrze że na płytce są podwójne otwory montażowe pod generator. Układ musiał by być "szczelny", w obudowie metalowej łącznie z baterią w środku więc może by powiększyć płytkę o typową baterię 9V. Jestem za wykonaniem takich generatorów. Proponował bym jednak wzorem podobnego generatora na rezonatorze kwarcowym zrobić dwa wyjścia S9 i S2... i może trzeba by było zrobić też filtr dolnoprzepustowy bo te generatory chyba dają prostokąt, a nie sinus.

W załączeniu schemat wzorca na rezonatorze kwarcowym do skalowania S9 i S2.
   
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#7
(23-10-2017, 06:28 AM)Piotr napisał(a): Proponowane przez Ciebie rozwiązanie opiera się na generatorach, więc jest dosyć ograniczona możliwość wyboru częstotliwości. Z generatorów, które są dostępne w sprzedaży, to oprócz 10 MHz, można kupić bez problemu z częstotliwością w pasmach: 1,843 MHz; 3,686 MHz; 14,318 MHz. Niestety generatorów 9 MHz nie znalazłem. Te dostępne mają małe obudowy, więc dobrze że na płytce są podwójne otwory montażowe pod generator. Układ musiał by być "szczelny", w obudowie metalowej łącznie z baterią w środku więc może by powiększyć płytkę o typową baterię 9V. Jestem za wykonaniem takich generatorów. Proponował bym jednak wzorem podobnego generatora na rezonatorze kwarcowym zrobić dwa wyjścia S9 i S2... i może trzeba by było zrobić też filtr dolnoprzepustowy bo te generatory chyba dają prostokąt, a nie sinus.

W załączeniu schemat wzorca na rezonatorze kwarcowym do skalowania S9 i S2.

Piotrze,

Tak jak sugerujesz płytkę do kalibratora powiększę i zamieszczę na forum. Płytkę do skalowania S9 i S2 mogę zrobić.


Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#8
[quote pid='304' dateline='1508762319']
[quote pid='303' dateline='1508743033']

Piotrze,

Tak jak sugerujesz płytkę do kalibratora powiększę i zamieszczę na forum. Płytkę do skalowania S9 i S2 mogę zrobić.


Pozdrawiam
George

Przyszło mi jeszcze do głowy, by trochę inaczej rozwiązać ten układ do skalowania S metra. Np. na generatorze Si570 z enkoderem i wyświetlaczem. Na wyjściu filtr i stosowne tłumiki . Byłoby stabilnie, szerokopasmowo i nowocześnie. Wracając do kalibratora na kwarcowym generatorze możemy pomysleć, by na wyjściu znajdowało się kilka gniazd (np. 4) z różnymi typowymi wartosciami tłumienia. Płytka jest mała więc można bez problemu zrobić sobie szereg podobnych kalibratorów z różnymi częstotliwościami i różnymi tłumikami.
Odpowiedz
#9
Jerzy, dawaj swoje odpowiedzi jako "nowa odpowiedź", bo zapętlanie odpowiedzi w odpowiedzi które już były bardzo źle się czyta. Przepraszam, ale trochę pokasowałem twoją ostatnią odpowiedź, zostawiając tylko merytoryczną nową informację.

Pomysł by wykorzystać DDS jako wzorzec jest ciekawy, tylko z tego co wiem, przy przestrajaniu częstotliwości nie trzymają napięcia wyjściowego, więc jako kalibrator poziomu chyba się nie nadają??? Trzeba by zrobić wzmacniacz i pętlę ARW, by uzyskać stały poziom sygnału. Może ktoś ma lepszą wiedzę na ten temat?
DDS jako dodatkowy generator sygnałowy z regulowanym poziomem sygnału to dobry pomysł, ale kalibrację S trzeba chyba zrobić na stałym generatorze.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#10
(23-10-2017, 08:17 AM)George napisał(a):
(23-10-2017, 06:28 AM)Piotr napisał(a): Proponowane przez Ciebie rozwiązanie opiera się na generatorach, więc jest dosyć ograniczona możliwość wyboru częstotliwości. Z generatorów, które są dostępne w sprzedaży, to oprócz 10 MHz, można kupić bez problemu z częstotliwością w pasmach: 1,843 MHz; 3,686 MHz; 14,318 MHz. Niestety generatorów 9 MHz nie znalazłem. Te dostępne mają małe obudowy, więc dobrze że na płytce są podwójne otwory montażowe pod generator. Układ musiał by być "szczelny", w obudowie metalowej łącznie z baterią w środku więc może by powiększyć płytkę o typową baterię 9V. Jestem za wykonaniem takich generatorów. Proponował bym jednak wzorem podobnego generatora na rezonatorze kwarcowym zrobić dwa wyjścia S9 i S2... i może trzeba by było zrobić też filtr dolnoprzepustowy bo te generatory chyba dają prostokąt, a nie sinus.

W załączeniu schemat wzorca na rezonatorze kwarcowym do skalowania S9 i S2.

Piotrze,

Tak jak sugerujesz płytkę do kalibratora powiększę i zamieszczę na forum. Płytkę do skalowania S9 i S2 mogę zrobić.


Pozdrawiam
George

Piotrek,

Czy o tego typu płytkę kalibratora Tobie chodziło?

Pozdrawiam
George

Piotrze,

Moim zdaniem na Si570 można  zrobić kalibrator ale pod warunkiem, że by była  łatwa zewnętrzna możliwość kalibracji przyrządu do każdej nowej "f" ( + wyjście do ustawienia kalibracji). Można też spróbować zrobić wzmacniacz z ujemnym sprzężeniem zwrotnym ale chyba będzie problem z utrzymaniem stałego napięcia wyjściowego..

Pozdrawiam
George
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości