Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w I wersji wzbudnicy Plessey
#1
Jest w końcu kolejna wersja wzbudnicy Plessey z 3 stopniami IF oraz innymi drobnymi zmianami. Zamiast monolitycznego filtru PM9 ... produkcji "OMIG" można użyć jego łatwo dostępną wersję niemiecką. Różnica polega na trochę innych wartościach impedancji co wymaga zmiany w transformatorowym dopasowaniu filtru.


Załączone pliki
.lay6   G4CLF w.8 _ 1xPP9 A2 2R_ 3xSLl612_ 1xPM9 4F1_30.03.2022.lay6 (Rozmiar: 870.09 KB / Pobrań: 107)
.pdf   I w. wzb. Pless. PP9-A2-2R . 3xSL1612C. Filtr czysz.PM9-4F1.pdf (Rozmiar: 852.61 KB / Pobrań: 146)
Odpowiedz
#2
Prezentujemy wersję 9 wzbudnicy Plessey. Nie ma na głównej płycie wzmacniacza mocy m.cz. W wygospodarowanej przestrzeni został zainstalowany akustyczny, dolnoprzepustowy filtr zbudowany na głowicach od kasetowego magnetofonu. Filtr zajął miejsce aktywnego filtru na tranzystorze 2N3904.


.pdf   schemat wzb. Plessey 9 w..pdf (Rozmiar: 845.79 KB / Pobrań: 66)

   


Załączone pliki
.lay6   G4CLF w.9_1xPP9 A2 2R_ 3xSLl612_ 1xPM9 4F1_ LC filtr_15.05.2022.lay6 (Rozmiar: 840.53 KB / Pobrań: 56)
Odpowiedz
#3
Zmiany w layout`cie wersji 9 wzbudnicy. Został dodany rezystor 6,8K od pinu 3 Ne5534 do +13,8V. Zmiana wartości rezystora od pinu 3 do masy na 6,8K. To rozwiązanie wydaje się być prostsze od poprzedniego. Przy okazji usunięto rezystor 2 K przy tym wzmacniaczu. 

Zamiast rezystora 2 k  w "starym" layout`cie można wlutować kondensator 0,1 uF. Dla poprawnego działania operacyjnego wzmacniacza Ne5534 należy wlutować rezystor osiowy 6,8k/0,1W pomiędzy pin 3 a pin 7 .

Dodatkowo, w starej wersji nr9 należy w pady rezystora 3,3k (od pin3 Ne5534 do masy) wlutować rezystor 6,8K.


Załączone pliki
.lay6   G4CLF w.9b_1xPP9 A2 2R_ 3xSLl612_ 1xPM9 4F1_ LC filtr_15.05.2022.lay6 (Rozmiar: 841.85 KB / Pobrań: 58)
Odpowiedz
#4
(11-09-2022, 05:43 PM)George napisał(a): Prezentujemy wersję 9 wzbudnicy Plessey. Nie ma na głównej płycie wzmacniacza mocy m.cz. W wygospodarowanej przestrzeni został zainstalowany akustyczny, dolnoprzepustowy filtr zbudowany na głowicach od kasetowego magnetofonu. Filtr zajął miejsce aktywnego filtru na tranzystorze 2N3904.



Najprostszy sposób odpowiedniego uzyskania 1/2 U na wyjściu Na5534 : 

1.  Izolujemy pad masowy rezystora 2 K (podłączony do wyprowadzenia nr. 3 układu Na5534) i zastępujemy go wartością 6,8 K.
2.  Wykonujemy podłączenie od wyizolowanego padu do wyprowadzenia nr. 7 układu Na5534 .
3.  Rezystor 3,3 R od padu nr. 3 do masy zamieniamy na 6,8 K.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#5
Płytka wzbudnicy Plessey . Wersja 9 .


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#6
    W opisie na dolnej stronie płytki wzbudnicy Plessey wersji 9 znalazłem błąd. Pady są O`K.
Odpowiedz
#7
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Przy składaniu nowej płytki ze smutkiem odkryłem, że drugi filtr PM-9 , w torze IF, jest wadliwie zaimplementowany. Piny wyprowadzeń są w układzie lustrzanego odbicia, co oznacza, że trzeba go wlutować do płytki z drugiej strony  ponad dwoma kondensatorami 10 pF . Kolegów składających płytkę za swój błąd bardzo przepraszam.
Odpowiedz
#8
Wielce Szanowni Forumowicze,

Pragnę wszystkich poinformować, że pady sygnałowe i masowe filtru PM 9,0-4F1 zostały pomylone.. Sorry. Płytkę dzisiaj uruchomiłem ale musiałem przy filtrze ciąć ścieżki i robić krótkie połączenia przewodami. Jeszcze nie wpiąłem w płytkę akustycznego filtru. Wzmocnienie jest potężne. Trzeba dodać ekranujące puszki w torze IF, z obydwu stron PCB. Warto w podobny sposób ekranować  obydwa generatory BFO. Mam jeszcze kilka dodatkowych prac związanych z ekranowaniem IF, z dopasowaniem monolitycznego PM -9,0-4F1 oraz z dobraniem odpowiednich napięć w.cz. z BFO do demodulatora SL1641C. Tyle razy wszystko sprawdzałem a błędów wcześniej nie wykryłem.. Marny jest ten biologiczny "twardy" , pracuje wolno i jeszcze się myli.

Obecny layout ma poprawione te błędy, które już wyłapałem.


Załączone pliki Obrazki
   

.lay6   G4CLF w. 24.12. 2022.lay6 (Rozmiar: 962.18 KB / Pobrań: 45)
Odpowiedz
#9
Witam Szanownych Kolegów i nie mniej Szanownych Czytelników,

 Udało się uruchomić tor odbiorczy nowej płytki "G4CLF w. 25.12.2022 " . Dwa filtry w torze IF "na ucho" dobrze wykonują swoją pracę aczkolwiek nie obejrzałem jeszcze tego pod przyrządami, to już jestem zadowolony. Wzmocnienie jest potężne ale o dziwo tor pośredniej częstotliwości nie wzbudza się.. Mimo wszystko zrobię eksperyment i postaram się wszystko zaekranować . Akustyczny filtr włączony pomiędzy demodulatorem, a wzmacniaczem operacyjnym Ne5534 , w tej konfiguracji, wymaga dostrojenia, bo za bardzo przycina "góry". Zrobię jeszcze próbę podpięcia akustycznego filtru między wzmacniacz operacyjny Ne5534, a wzmacniacz mocy m.cz. Może będzie lepiej. Nie ustawiałem jeszcze prądu tranzystorów w odwracalnym wzmacniaczu. Pracują na razie z elementami o wartościach takich jak w schemacie. Pewnie ten prąd jest za mały, bo tranzystory nie grzeją się, a podobno w tym miejscu j310 powinien być lekko ciepły. 

Co konkretnie musiałem zrobić, by drugi monolityczny filtr PM-9,0-4F1 pasował do płytki? Opisuję to poniżej:

1 . wyizolowałem z dwóch stron PCB pady, w sposób zamieszczony na zdjęciu,

2. przeniosłem filtr na dolną część płytki,

3. kondensatory terminujące porty filtru przeniosłem na górną stronę płytki,

4. porobiłem krótkie połączenia w podłączeniu filtru zarówno sygnałowe jak i do masy.
Odpowiedz
#10

.pdf   POPRAWKI PRZY MONOLITYCZNYM FILTRZE PM-9,0-4F1.pdf (Rozmiar: 840.53 KB / Pobrań: 76)

Wyizolowane pady monolitycznego filtru łączymy: wejście filtru z padem nr. 3 transformatora z przekładnią "2:8"  oraz jego wyjście z padem nr. 3 transformatora "6:6" .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości