Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stopień mocy w.cz.
#41
Płytka z generatora dwutonowego obsadzona w połowie to generator sygnałowy wystarczający do podania tonu zamiast gwizdania do mikrofonu. Nie trzeba robić nowych płytek.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#42
Piotrze,

Ta Plytka ma kilka bledow. Brakuje masy dla 7 padow.
Odpowiedz
#43
https://pl.aliexpress.com/item/Sine-Tria...20371.html, za 5 zł płytka z elementami do domu.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#44
Piotrze,

Aż strach kupować... Smile
Odpowiedz
#45
Witam  Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

   Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu . Sprawy zawodowe prawie całkowicie absorbują mój czas. W krótkim interwale od tych obowiązkowych zajęć znalazłem chwilę by zamknąć driver w stalowej obudowie i wszystkie moduły TRx`a połączyć masą w jednym punkcie. Chyba trochę pomogło. Driver przestał się wzbudzać przy maksymalnej mocy. Aktualnie, po tych wszystkich prostych działaniach, udało się uzyskać 5 W czystego sygnału. Nie włączyłem jeszcze kompresora mikrofonu, bo bez ekranowania sprzęgać się on lubi ze stopniem mocy. Wykonam do niego aluminiową obudowę  i ponowię próby.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#46
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Ostatnio eksperymentuję z transformatorami w.cz. w stopniu mocy drivera. Stosowałem różne rozwiązania koncentrując się na uzyskaniu jak największej szerokopasmowości i jak najmniejszych strat w rdzeniach. Przede mną ostatni eksperyment z transformatorem , w którym uzwojenia wtórne mają być wewnątrz "ekranu" z kabla koncentrycznego. Podobno są to najbardziej szerokopasmowe rozwiązania . Do tej pory stosowałem zwykłe przekładnie drutowe oraz lepsze od nich przekładnie rurkowe z uzwojeniem wtórnym wykonanym z kabla koncentrycznego. Do nawinięcia uzwojenia wtórnego (w tym drugim rozwiązaniu)  zastosowałem kabel koncentryczny wyciągnięty z komputerowego przewodu do łączenia komputera z monitorem. Zdjęcia z pomiarami wkrótce.  "Odkryłem Amerykę", że dobrze dopasowany do anteny stopień mocy  nie nagrzewa zbytnio rdzenia transformatora  w.cz.  

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#47
Ponoć nadają się na rdzenie do PA są te rdzenie z kabli od starych monitorów CRT, ale nigdy nie testowałem.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#48
Piotrze,

Mam podejrzenie, że kit`y chińskich zestawów Pa mogą właśnie posiadać podobne rdzenie...

Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#49
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

W "przypływie determinacji" wywołanej brakiem postępu w uzyskaniu wyższej mocy drivera zwiększyłem pojemność kondensatorów blokujących rezystory w emiterach końcowych tranzystorów. Moc podskoczyła o 1/4. Wzbudzeń nie zaobserwowałem. Aktualnie  moc mierzona sondą w.cz. i przyrządem V640 wynosi 6W. Trochę to mało zważywszy, że w stopniu końcowym drivera pracują przeciwsobnie dwa tranzystory 2SC1969. Pewnie słabo je steruję.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#50
Jakbyś przypomniał schemat wg. którego robisz ten wzmacniacz to dyskusja była by ciekawsza... bo mija zbyt dużo czasu od kolejnych wpisów.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości