Forum Grupy Plessey Home Made

Pełna wersja: Jesienna melancholia z kalibratorem w.cz. w tle
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
OK, jest miejsce na płytce baterię, ale może lepiej obok niż wzdłuż będzie łatwiej wrzucić do jakiejś obudowy. Myślę jednak o połączeniu układu ze schematem kwarcowym, tj, filtr i dwa wyjścia. Zrobię w wolnej chwili pełny schemat, poczekaj z tą pracą nad płytką.
Piotrze,

Możemy zrobić tak jak mówisz ale w tej sytuacji, przy filtrze na wyjściu, wielkość sygnału pomierzonego w prostokącie nie bedzie odpowiadać sygnałowi sinusoidalnemu i trzeba by było wówczas inaczej ten sygnał kalibrować (dobrym miernikiem w.cz.). Obudową do "mierniczka - jamniczka", z  baterią za płytką może być aluminiowy profil 35 x 35 mm. Wewnętrzny wymiar, z tego co pamietam ma około 30 x 30 mm. Zamykamy profil dwoma "deklami" i obudowa jest gotowa. W zasadzie wszystko zależy od tego czy np. chcemy kalibrować jakiś uniwersalny miernik pod kątem jego pracy z sondą w.cz., czy też chcemy mieć wzorzec stabilnej "f" . Jedno drugiego nie wyklucza.

Pozdrawiam
George
Jeśli chcesz mieć tylko wzorzec "f" to nie trzeba robić filtru i kalibrować poziomu sygnału oraz nie trzeba nic ekranować. Może być w tej sytuacji 10 MHz. Wzorcem można sobie weryfikować inne generatory. Taki generator można zrobić na tej płytce pierwowzorze.
Piotrze,

Ja akurat chciałbym mieć wzorzec poziomu sygnału. Inne wzorce też mogę mieć, więc proszę myśl, rysuj i wysyłaj do mnie póki jeszcze nie zapomniałem jak się włącza komputer Smile. Będziemy projektować PCB i zamawiać. 

Pozdrawiam
George
Wzorzec poziomu sygnału schemat już wcześniej dałem (jeszcze raz zamieszczam), a drugi układ to mógłby być generator dwutonowy z sumatorem do szacowania poziomu IP3. W związku z tym, iż musiał by mieć on przesunięcie częstotliwości od 5-20 kHz, to łatwo by to można zrobić na rezonatorach pizoceramicznych 3,67 MHz z regulowaną częstotliwością odstępu sygnałów.
Witam Szanownych Kolegów,

Z tego co pamietam, to układ do badania IP3 dobrze opracował i opisał na łamach jednego z numerów "Świata Radio" Kolega Rafał sq4avs. W sklepie AVT można kupić PCB do montażu w/w przyrządu. Składa się on z dwóch identycznych płytek kwarcowych generatorów i sumatora. Warto kupić i eksperymentować z pomiarami.

Pozdrawiam wszystkich
George
Ja nie mogę znaleźć tej płytki w AVT...
Piotrze,

Dokładny opis jest nie w ŚR. jak wcześniej ale w EdW. Sorry . Link do strony z płytkami w AVT : 

https://sklep.avt.pl/uklad-do-pomiaru-zn...owana.html


Pozdrawiam
George
Witam wszystkich Szanownych Kolegów,

Jeszcze w grudniu tego roku powinniśmy dostać PCB do kalibratorów poziomu mocy w.cz. Zamówiłem 20 sztuk płytek. Czekam na ich wycenę.

Pozdrawiam
George
sp5rzm
Stron: 1 2